Реал Мадрид победи Барселона с 3:2, но във втора испанска дивизия. Това бе мач между Б-отборите на двата гранда, който естествено привлече сериозно внимание.

Домакините поведоха с 2:0, след като Хуанфран откри след пас на Алекс, а след това Денис наказа грешка в отбраната на каталунците и удвои.

Гостите играха без Муниеса, Бартра и Монтоя, които вече често попадат в първия тим и това оказа влияние. Все пак обаче те намалиха пасива си след доста щастлив гол.

Деулофеу изпълни фаул, Начо опита да избие, но уцели вратаря Томас Мехиас и топката спря в мрежата, с което надеждите на Барса се върнаха.

Малко след паузата обаче реферите порязаха гостите, след като зачетоха попадение на Оскар Планьо за 3:1 от явна засада, която бе отбелязана в сайтовете на “Марка” и “АС”.

До края Сержи Роберто върна едно попадение от дузпа, но гостите не успяха да стигнат до точката. Това бе второ поражение за Барса Б в Сегунда, докато Реал записа първи успех и вече има 3 точки.