Реал Мадрид спечели приятелския мач за трофея "Бернабеу" размазвайки с 8:0 колумбийския Милионариос на своя "Сантяго Бернабеу".

Мадридчани изиграха много силен мач и сякаш забравиха за доскорошните си неволи пред гола. Най-добрият играч на отбора бе Кака, който реализира хеттрик. Два гола вкараха Хосе Кайехон и Алваро Мората, а един добави Карим Бензема.

Кристиано Роналдо получи почивка и изгледа мача от трибуните.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на 10-годишното момче от школата на Реал Алонсо Ескера, което загина преди два дни, блъснато от кола.

Очаквано Жозе Моуриньо бе дал шанс на доста резервни футболисти да започнат като титуляри. И най-активен от тях бе Кака.

Още в 10-та секунда бразилецът се озова с топка в крака в наказателното поле, но вратаря спаси. След три минути отново Кака бе на стрелкова позиция, но стреля във вратаря.

В 14-та минута Реал откри резултата. Игуаин подмина защитник по крилото, навлезе в наказателното поле и поднесе назад към Кака, който този път бе много прецизен и заби топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Точно в средата на полувремето резултатът стана 2:0. Отново Игуаин даде бърза асистенция и изведе Кайехон сам срещу вратаря, след което крилото залъга вратаря и вкара.

Две минути по-късно Кайехон можеше да вкара още един гол, след като овладя добре топката в наказателното поле под носа на защитник и отправи добър удар, но вратарят Делгадо направи страхотно спасяване.

Малко след това обаче Делгадо направи лошо изчистване, Игуаин овладя и пробва директен параболичен удар към вратата, но все пак стражът успя да се върне и да спаси.  В следващата атака Кака комбинира добре с Игуаин и отправи опасен диагонален удар, който бе спасен от Делгадо.

В 31-та минута обаче Делгадо нямаше какво да направи. Йозил даде извеждащ пас към Мората, той устоя натиска на защитник и излезе сам срещу вратаря, след което мушна топката покрай него.

Пет минути по-късно Кака блесна със страхотно отиграване и изведе Мората на чиста стрелкова позиция и този път младокът реализира със силен диагонален удар по земя.

В 38-та минута Кака вкара втори гол. Той бе подарък от гостите, тъй като защитник изчисти ужасяващо назад центриране от корнер и Кака почти от голлинията засече с гръб към мрежата.

Едва в 41-та минута Милионариос отправи първия си точен удар в очертанията на вратата - дело на Кандело от дистанция, но Адан спаси под напречната греда.

В началото на второто полувреме Коентрао изведе Бензема отстрани на наказателното поле и той пробва изненадващ удар при близката греда, но Делгадо внимаваше и спаси.

В 59-та минута Реал спечели дузпа. След бърза контраатака Бензема изведе Коентрао в наказателното поле, защитникът изпревари вратаря за топката и се спъна в тялото му. Зад топката застана Кака и реализира своя хеттрик.

В 68-та минута мадридчани вкараха седми гол след прекрасна контраатака. Бензема напредна отдясно, поднесе настрани и пред наказателното поле Денис пусна топката между краката си, а зад него Кайехон със страхотен удар намери горния далечен ъгъл на вратата.

Четвърт час преди края Кайехон изведе Бензема в наказателното поле, той финтира последния защитник, но сам срещу вратаря не успя да го преодолее. В следващата атака пък Кайехон изведе Модрич сам срещу вратаря, но хърватинът стреля неточно встрани.

В 79-та минута Бензема вече не сбърка. Той изскочи зад защитата, получи навременен пас от Модрич и със силен диагонален удар заби топката в обратната греда.
Към края Бензема отправи силен удар от дистанция, но макар и трудно Делгадо спаси.

Точно минута преди края гостите трябваше да вкарат почетен гол, когато след чудесна атака техен нападател получи центриране на пет метра пред вратата и засече много остро с глава, но влезлият малко преди това като резерва Хесус направи феноменално спасяване.

Реал Мадрид - Милионариос 8:0