Играчите на Селта сигурно ще сънуват кошмари след поредната си среща с Кристиано Роналдо и то не само защото снощи португалецът осигури победата на Реал във Виго с 2:1, вкарвайки и двете попадения за столичани.

Това бе четвъртият сблъсък между двата тима за сезона, след като се срещнаха и за купата на Краля, като и в четирите двубоя суперзвездата на столичани се разписа.

Общо той отбеляза 7 пъти срещу галисийците, като головата му серия започна при успеха на Реал през октомври в първенството, когато вкара един от двата гола за триумфа с 2:0.

След това през декември той отбеляза важно попадение при пасив на отбора си от 0:2 в първата среща за Кралската купа, когато тимът определено не играше добре, а на реванша през януари се отчете с хеттрик за триумфа с 4:0. Снощи дойде и четвъртият сблъсък, който пак се оказа щастлив за Роналдо.

Общо през сезона Кристиано вече има 26 попадения в 26 мача от първенството, а във всички състезания активът му е 42 гола в също толкова срещи. Португалецът продължава да има средно по над един гол на мач с бялата фланелка и не е далеч от кота 200, след като до този момент има на сметката си 188 попадения в 186 мача.