Реал Мадрид започна успешно новата 2014-та година, след като победи с 1:0 ПСЖ в контролна среща, играна в Доха.

Единственият гол в мача вкара Хесе Родригес през първото полувреме след асистенция на Алваро Мората.

Парижани бяха по-активният отбор през по-голямата част от мача и най-вече през първото полувреме. Те обаче направиха няколко сериозни пропуска, а и Диего Лопес отново бе стабилен.

Мадридчани от своя страна без да се напъват можеха да стигнат до по-убедителен резултат и въпреки че атакуваха по-рядко, удариха две греди.

Мачът започна сравнително спокойно, но в  15-та минута ПСЖ имаше стопроцентово положение за гол. При контраатака Блейз Матуиди изведе Единсон Кавани зад защитата, но Диего Лопес направи страхотно спасяване с крак. При овладяване на топката сякаш нападателят си помогна с ръка, но това остана незабелязано от съдията.

Три минути по-късно Реал откри резултата. Алваро Мората даде прекрасен извеждащ пас между двама защитници към Хесе и той с бърз удар преодоля вратаря.

ПСЖ отвърна с хубава атака, при която Лавеци с петичка изведе Лукас Дигне в наказателното поле и той отправи диагонален удар през защитник, но покрай вратата. Малко след това пък Ибрахимович свали с гърди към Лавеци и той стреля силно от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

Французите бяха по-активният отбор в този момент и след поредна атака Матуиди изпревари защитник в наказателното поле и нанесе лек, но много опасен удар на сантиметри от сглобката на гредите. След това Кавани получи центриране в наказателното поле, но остана съвсем леко под топката и я засече над вратата. Матадора имаше чисто положение в 33-та минута, когато бе намерен с параболичен пас зад защитата, но ударът му от воле мина покрай страничната греда.

Реал имаше сериозни затруднения в организиране на атаките си, но при първата добра атака след гола можеше да отбележи второ попадение. Роналдо слаломира на скорост между няколко съперника и изведе Хосе зад защитата, той изпревари вратаря и стреля с шпагат, но удари страничната греда.

Секунди по-късно на другия край на терена лошо докосване на Чаби Алонсо подари топката на съперника и Ибрахимович получи непокрит на границата на наказателното поле, но нанесе много слаб удар и подари топката на Диего Лопес.

На почивката Карло Анчелоти замени всичките си 11 играчи, докато в ПСЖ Лоран Блан направи само 4 промени. Въпреки това белите започнаха по-активно. След центриране от корнер Пепе засече с глава, но леко и вратарят спаси.

В 51-та минута Марсело игра технично и центрира в наказателното поле, там Бензема овладя на гърди и нанесе остър удар, но топката се удари в напречната греда.

Малко по-късно и ПСЖ имаше възможност след центриране от корнер, след като Тиаго Мота бе оставен непокрит на три метра пред вратата, но засече с глава над напречната греда.

Последваха няколко смени за френския тим и след остро центриране на влезлия като резерва Жереми Менес Марсело за малко да си вкара автогол, но изчисти на сантиметри над напречната греда. След центрирането от получилия се корнер топката попадна в Тиаго Силва,но той от непосредствена близост стреля в защитник пред голлинията.

В 73-та минута под бурните освирквания на публиката бе заменен Златан Ибрахимович. Влезлият на негово място Кингсли Коман веднага се отличи с две много технични прояви, втората от които за малко да доведе до гол, но защитник на Реал блокира удара с глава на Лукас Моура.

Десет минути преди края пък Коман сам можеше да се разпише, след като овладя добро извеждащо подаване и подмина Хесус, който подцени скоростта му, но след това вратарят все пак успя да се върне и да избие удара от малък ъгъл на Коман. След центрирането от корнера Адриен Рабио нанесе удар с глава, но над вратата.

Малко след това пък Менес отправи много хубав удар от границата на наказателното поле, който облиза сглобката на гредите. Реал имаше много опасна контраатака, но Ди Мария действа несериозно и загуби топката без никакъв натиск от съперник.

В предпоследната минута пък центриране от корнер доведе до нова опасност пред вратата на Реал, тъй като Лукас Моура бе оставен непокрит, но засече лошо топката с рамо, вместо с глава.

В допълнителното време Лукас финтира няколко защитника пред наказателното поле, но след това от десетина метра стреля слабо покрай вратата.

Реал Мадрид - ПСЖ 1:0

1:0 Хесе 19

Реал Мадрид: Диего Лопес (46 Хесус), Арбелоа (46 Карвахал), Рамос (46 Йоренте), Начо (46 Пепе), Касадо (46 Марсело), Чаби Алонсо (46 Касемиро), Ияраменди (46 Модрич), Хосе (46 Иско), Роналдо (46 Хайме), Хесе (46 Ди Мария), Мората (46 Бензема)

ПСЖ: Сиригу, Ван дер Вил (73 Камара), Алекс (46 Маркиньос), Тиаго Силва, Дигне (46 Максуел), Тиаго Мота (62 Рабио), Верати (62 Пасторе), Матуиди(73 Онгенда), Лавеци (46 Лукас Моура), Кавани (61 Менес), Ибрахимович (73 Коман)