Реал Мадрид победи Виляреал с 4:2 в среща от 23-я кръг на испанската Ла Лига, която се състоя на стадион "Сантяго Бернабеу".

Домакините водеха с два чисти гола до средата на първото полувреме, като Гарет Бейл първо откри резултата, а после асистира за попадението на Карим Бензема. Малко преди почивката бекът Марио Гаспар върна интригата със страхотна тупалка от петнайсетина метра.

Реал си върна аванса от две попадения в 64-тата минута, когато Хесе вкара технично, но пет минути по-късно Джовани дос Сантос обра овациите с виртуозно изпълнение на пряк свободен удар. Бензема успокои страстите с второто си попадение в мача, дошло след много прецизен удар покрай лявата греда.

Реал събра 57 точки и се изравни с лидера Атлетико Мадрид. Виляреал остава пети в таблицата с 40 пункта.

"Белите" моментално се настаниха в половината на противника. Анхел Ди Мария отправи първия удар в мача, но аржентинецът все още не бе настроил мерника си.

В седмата минута Реал откри резултата чрез най-скъпия футболист в света Гарет Бейл. Дорадо остана последен в защитата на гостите и буквално подари топката на уелсеца, който напредна я копна технично над вратаря Асенхо.

"Жълтата подводница" отговори с хубава акция отляво. Джовани дос Сантос центрира по земя около точката на дузпата, но Перейра не успя да засече по най-добрия начин с левачката.

Четвърт час след началото на двубоя Марсело получи контузия и бе заменен принудително от Коентрао. Реал видимо намали оборотите и това даде възможност на Еду Рамос да бие извън наказателното поле по земя. Вратарят на мадридчани Диего Лопес внимаваше и улови спокойно.

В 25-тата минута Реал отново се активизира и удвои аванса си. Гарет Бейл развинти Коста в наказателното поле и в близост до аутлинията потърси Карим Бензема на близката греда. Французинът изскочи пред защитата и с майсторско докосване прати топката в мрежата.

Малко след втория гол на столичани Гарет Бейл отправи снаряд от дистанция, но за щастие на Серхио Асенхо кълбото бе насочено право в ръцете му.

Десетина минути преди почивката Гомес опита да шутира от въздуха след изпълнение на корнер, но получилият се рикошет допълнително улесни задачата на Диего Лопес и атаката на Виляреал приключи.

В 43-тата минута гостите намалиха пасива си след включване на Марио Гаспар по фланга. Бекът получи пред наказателното поле, влезе в пеналта и пред погледа на Серхио Рамос прати кълбото в горния ляв ъгъл.

Реал Мадрид веднага се хвърли напред, но стражът на гостуващия тим отрази удара на Ди Мария, а после шут на Бейл беше блокиран.

След подновяването на играта столичани логично поеха инициативата, в търсене на трето попадение. Бейл изведе Карвахал между двама защитници в наказателното поле на противника, но крайният бранител би покрай гредата.

При центриране на Хесе към границата на малкия пеналт се стигна до дискусионен момент, защото Дорадо побутна Бензема. Французинът падна на земята и поиска дузпа, но реферът даде знак играта да продължи.

В средата на второто полувреме нещата си дойдоха по местата след чудесна атака на Реал. Карим Бензема изведе Хесе в предни позиции и младокът показа завидно хладнокръвие, чуквайки топката с външен фалц покрай вратаря Асенхо, който трябваше да я извади от мрежата си.

В 69-тата минута Джовани дос Сантос застана зад топката при пряк свободен удар за своя отбор. Мексиканецът завъртя кълбото с левия крак над стената и от около 23 метра не даде шанс на Лопес. Радостта на Виляреал отново бе твърде кратка.

Четвърт час преди края на редовното време най-успешният испански клуб отново си върна преднината от два гола. Карим Бензема получи около дъгата и с много прецизен удар насочи топката покрай лявата греда.

До края на мача не се случи нищо интересно, като очевидно Реал нямаше желание да разгромява противника си, а гостите нямаха сили да търсят точката.

Реал Мадрид - Виляреал 4:2

1:0  Гарет Бейл - 7'

2:0  Карим Бензема - 25'

2:1  Марио Гаспар - 43'

3:1  Хесе - 64'

3:2  Джовани дос Сантос - 69'

4:2  Карим Бензема - 76'

Реал: Лопес, Серхио Рамос, Пепе, Карвахал, Марсело (Коентрао - 18') {Арбелоа - 46'}, Ияраменди, Модрич, Ди Мария (Алонсо - 68'), Бейл, Хесе, Бензема

Виляреал:  Асенхо, Дорадо, Мусакио, Коста, Гаспар, Бруно, Еду Рамос (Ману - 57'), Акино, Гомес (Роман - 63'), Дос Сантос, Перейра (Жереми - 68')