С късен гол на Раул Гарсия Атлетико Мадрид измъкна равенство 1:1 като гост на Реал Мадрид в първия мач за Суперкупата на Испания, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Преди това новата звездна придобивка на Белите Хамес Родригес откри резултата за Реал в 80-та минута с първия си гол за отбора.

Колумбиецът се разписа с добавка отблизо, след като Карим Бензема бе неутрализиран пред вратата. Хамес влезе в игра като резерва на почивката на мястото на Кристиано Роналдо.

Реал Мадрид доминираше през по-голямата част от времето, но не създаде кой знае какви положения. Атлетико също не бе кой знае колко опасен, като през първото полувреме само Марио Манджукич отправи два удара.

Така развръзката остана за реванша на "Винсенте Калдерон" след три дни.

Карло Анчелоти очаквано бе оставил Анхел ди Мария на пейката, а Сами Кедира дори не бе в разширения състав. Малко изненадващо обаче резерва остана и Хамес Родригес, докато в средата на терена се завърна след наказание Чаби Алонсо. За Атлетико Мадрид пък Антоан Гризман бе на пейката и атаката бе водена единствено от Марио Манджукич. Арда Туран пък бе извън състава заради контузия.

Реал започна по-активно мача, но първият удар бе едва в 10-та минута, когато Бензема поднесе към Бейл пред наказателното поле, но уелсецът стреля доста неточно.

Три минути по-късно Манджукич нанесе далеч по-остър удар от дистанция, но право в ръцете на Касияс. В следващата атака нападателят на Атлетико имаше още по-добра възможност след грешка на Рамос, но от границата на наказателното поле отново стреля така, че позволи на Касияс да спаси.

След това срещата продължи по същия начин - с доминация на домакините, но без голови положения. На няколко пъти Бейл опитваше скоростни акции, но те бяха спирани пред наказателното поле.

Икер Касияс пък за пореден път показа неувереността си при висока топка в наказателното поле и това позволи на Манджукич да пробва добавка от десетина метра, но за щастие на вратаря право в ръцете му.

След бърза контраатака на Реал и извеждащ пас на Тони Кроос се наложи Моя да излиза далеч извън наказателното си поле, за да изчисти с глава.

В 40-та минута Бейл даде типично прецизно центриране към Роналдо и той надскочи двама защтиници, за да стреля с глава, но неточно покрай вратата.

На полувремето Карло Анчелоти извърши малко изненадваща смяна и пусна Хамес на мястото не на друг, а на Кристиано Роналдо.

Само две минути след подновяване на играта Реал стигна до първия си точен удар в рамките на вратата. Гарет Бейл си поведе добре топката в наказателното поле и стреля силно от малък ъгъл, но Моя спаси. Малко след това Карвахал нанесе още по-силен удар от дистанция, но над вратата.

Последва напрегнат период с няколко жълти картона, което накъса играта. При едно центриране от фаул Серхио Рамос засече с глава, но покрай вратата. Малко след това се стигна до интересна ситуация, при която съдията нареди пряк свободен удар да бъде изпълнен отново заради мърдане на стената. Той даде и жълт картон на Раул Гарсия,макар да не се виждаше стъпва напред.

При повторното изпълнение  Гарет Бейл стреля силно във вратарския ъгъл, но Моя не можа да улови, топката стигна до Кроос, но той направи неточна добавка над вратата от много удобна позиция.

При една от редките ситуации, при които Атлетико опита да пресира Касияс вратарят показа страхотно хладнокръвие и финтира Манджукич. В атака за белите Хамес отправи неточен удар към далечния ъгъл на вратата, а малко след това Бензема стреля неточно с глава.

В 78-та минута в игра влезе Анхел ди Мария под бурните аплодисменти на публиката. Две минути по-късно обаче играчът, който вероятно ще доведе до неговото напускане откри резултата. Кроос изведе Карвахал в наказателното поле, той поднесе към Бензема и макар нападателят да бе неутрализиран, Хамес нанесе удар и след рикошет в защитник топката влезе в мрежата.

Атлетико можеше да отвърне много бързо след центриране от корнер, при което Миранда засече с глава на първата греда, а на втората Коке за малко не успя да направи добавка.

Реал обаче продължи да доминира и статистиката показа 65 процента владение на топката. След центриране пред вратата пък Пепе засече с глава малко над напречната греда.

Въпреки това обаче Атлетико стигна до изравнителен гол в 87-та минута. При поредния корнер пред вратата на Касияс топката мина през купа от играчи и стоящият пред вратата Раул Гарсия инстинктивно засече в мрежата.

Две минути по-късно играчите на Реал бурно протестираха за дузпа, след като удар на Карвахал се удари в протегнатата ръка на Марио Суарес, но съдията отказа да посочи бялата точка.

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 1:1