Реал Мадрид завърши сезона с атрактивна победа със 7:3 над Хетафе у дома. Кристиано Роналдо се отчете с хеттрик и приключва кампанията като №1 сред реализаторите с 48 гола.

До почивката паднаха общо 6 гола, а след нея още 3. Дебют за първия тим на Реал направи норвежкия талант Мартин Йодегор, а двубоят вероятно бе последен за треньора Карло Анчелоти начело на Мадрид, тъй като се твърди, че той вече знае, че ще бъде освободен.

За домакините имаше 6 промени от последния двубой, като извън титулярите останаха Навас, Карвахал, Иско, Варан, Бензема и Бейл. Стартираха Касияс, Начо, Арбелоа, Ияраменди, Чичарито и Хесе, като очакванията са някои от тези играчи за последен път да облекат белия екип.

Всичко започна в 13-ата минута, когато Марсело центрира и Кристиано Роналдо оставен свободен в наказателното поле, реализира с мощен удар с глава. Радостта на домакините обаче не продължи дълго.

В 23-ата минута Ескудеро изравни, след като топката рикошира и в гредата, а в 26-ата Диего Кастро направи обрата пълен, след като реализира с великолепен удар от далечна дистанция.

Това обаче само ядоса Роналдо. Португалецът изравни с великолепен свободен удар, а почти веднага след това Вигарай събори Чичарито в наказателното поле и Кристиано оформи хеттрика си от бялата точка.

След това се наложи Пепе да напусне контузен, но до почивката имаше още един гол. В 42-ата минута домакините не успяха да изчистят след корнер и Ласен стигна пръв до топката, пращайки я в мрежата за 3:3.

Скоро след паузата обаче, Реал си гарантира триумфа. Първо в 47-ата минута Роналдо стреля с глава в гредата, а Чичарито направи добавка за 4:3. След това бе ред и на Хамес да вкара след великолепен свободен удар.

В 58-ата минута Анчелоти извади от игра Роналдо, който напусна под аплодисментите на феновете, а на негово място дебют за отбора направи тинейджърът Мартин Йодегор.

Положенията продължиха да следват и първо Алексис пропусна да намали за гостите, а след това Кодина се справи с изстрели на Чичарито и Хамес. Последва още един гол. Хесе взаимодейства с Хамес, след което стреля отлично и реализира за 6:3.

До края и двата тима пропуснаха да реализират още попадения, преди все пак в 90-ата минута домакините да реализират. Хетафе изпълни корнер, след което последва страхотна контраатака, при която Марсело вкара и оформи крайния резултат.

Реал Мадрид – Хетафе    7:3

1:0    Роналдо    13
1:1    Ескудеро    23
1:2    Диего Кастро    26
2:2    Роналдо    32
3:2    Роналдо    34
3:3    Ласен    42
4:3    Чичарито    47