Севиля направи голям домакински мач, за да стигне до победата с 3:2 над Реал Мадрид. Андалусийците изоставаха с 0:1, но показаха страхотен характер и направиха знаменит обрат.

Реал поведе на “Рамон Санчес Писхуан” след феноменален гол на Серхио Рамос със задна ножица. Чиро Иммобиле донесе спокойствие на Севиля още до почивката след изравнителен гол, а през втората част Евер Банега и резервата Фернандо Йоренте. В края Хамес Родригес върна един от головете.

Така Рафаел Бенитес допусна първата си загуба като треньор на Реал Мадрид. Столичани сдадоха и върха и вече са на три точки зад вечния си съперник Барселона, след като каталунците по-рано победиха с 3:0 Виляреал. "Кралете" допуснаха тази вечер цели три гола, след като в предишните си 13 мача им бяха вкарали 4. А следващият мач на тима е повече от интересен - домакинство на Барселона в "Ел Класико".

Севиля е на 10-то място в класирането, въпреки че в началото на октомври победиха с 2:1 у дома и Барселона.

Мачът започна със сериозен натиск на Реал Мадрид, в чийто състав се завърна Гарет Бейл. Уелсецът лекуваше дълго време контузия и в този мач си партнираше в атаката с Кристиано Роналдо и Иско.

Роналдо пропусна изгодна ситуация в десетата минута, а малко след това левият защитник Начо разтресе вратата със свиреп шут от близо 20 метра.

Така се стигна до 22-та минута, когато Серхио Рамос вкара феноменален гол. Защитникът засече със задна ножица центриране на Иско от ъглов удар и успя да смълчи трибуните на “Рамон Санчес Писхуан”, откъдето тръгна за големия футбол. Малко след това обаче Рамос получи контузия в рамото и беше заменен.

Постепенно домакините влезнаха в час и Чиро Иммобиле прати сигнал на Реал с пропуск в 28-та минута. Десетина по-късно италианският нападател изравни след грешка в отбраната на Реал след изпълнение на ъглов удар. Иммобиле успя да довкара топката от малък ъгъл и направи 1:1. До края на полувремето италианецът дори можеше да направи 2:1, но не успя да се възползва от центриране на Тремулинас.

Второто полувреме отново почна с натиск на Реал, но до гол първи стигнаха домакините. В 61-та минута Коноплянка проби по крилото и подаде на Евер Банега, който с лекота вкара в опразнената врата.

Коноплянка даде втората си асистенция в мача и така стана първият играч с подобно постижение срещу Реал Мадрид в първенството след Шаби Прието през август 2014 година. “Белите” пък получиха два гола във вратата си за първи път след май.

В 74-та минута Реал можеше да стигне до 2:2, но вратарят на Севиля Серхио Рико направи страхотно спасяване след удар с глава на Касемиро. Малко по-късно всичко свърши. Резервата Ферннадо Йоренте направи 3:1 след центриране на Мариано отдясно и Севиля вече предвкусваше победата. В следващите минути андалусийците можеха да вкарат дори четвърти гол.

Реал все пак върна един от головете, но твърде късно. Резервата Хамес Родригес направи 2:3 след хубав удар с левачката от границата на наказателното поле.

Севиля - Реал Мадрид 3:2

0:1 Серхио Рамос 22'

1:1 Чиро Иммобиле 36'

2:1 Евер Банега 61’

3:1 Фернандо Йоренте 74'

3:2 Хамес Родригес 90+3

Севиля: Рико, Ферейра, Рами, Андреоли (84 - Колоджйешак), Тремулинас, Кърховяк, Н’Зонзи, Витоло, Банега (78 - Крон-Дели), Коноплянка, Иммобиле (70 - Йоренте)

Реал Мадрид: Касия, Данило, Рамос (32 - Варан), Пепе, Начо, Кроос (78 - Хесе), Касемиро, Модрич, Иско (63 - Хамес), Бейл, Роналдо