Реал Мадрид постигна очаквана, но трудна победа срещу Атлетик Билбао с 4:2 в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион.

Столичани имаха известни проблеми през първото полувреме, но като цяло класата на тима си каза думата и той постигна очакван триумф.

Така Реал има 53 точки и продължава да преследва лидера, докато баските остават с 35 и е много вероятно да бъдат изместени от 6-ото място в класирането.

Началото едва ли можеше да бъде по-добро за домакините. Още в 3-ата минута Бензема даде отличен пас към Роналдо, който спринтира, измъкна се от защитник и реализира за 1:0.

Гостите обаче се не стреснаха и Ариц Адурис стреля неточно с глава малко след това, а в 10-ата минута резултатът вече бе равен. Огромна грешка на Варан доведе до гола, след като французинът върна лошо назад и затрудни Кейлор Навас, който изби топката на пътя на Ерасо и халфът изравни отблизо.

Мачът бе изключително отворен и напрежението пред двете врати се получаваше често. Роналдо прати опасна топка от свободен удар към наказателното поле, но нямаше кой да се възползва. В 18-ата минута пък Адурис накара Навас да избива удара му с глава.

Реал очаквано опитваше с всички сили да си върне аванса и Данило накара Ирайсос да прави качествено спасяване в 24-ата минута. Малко след това обаче пак баските бяха близо до попадение. Адурис опита центриране, но прати топката застрашително към вратата, която се отби в напречната греда.

Пак той бе в основата на поредната опасност малко след това, когато намери отлично Де Маркос и той разочарова с удара си. Пропуснали да излязат напред гостите бяха наказани.

Хамес Родригес получи на около 25 метра от вратата и напредна, след което смени посоката нагласявайки топката на левия си крак и я прати с впечатляващ изстрел в мрежата.

Малко преди паузата на „Бернабеу” се успокоиха още повече. Тони Кроос се измъкна на добра позиция и получи подаване от Роналдо, след което преодоля Ирайсос с нисък удар и направи 3:1.

Развоят на събитията успокои домакините, които стартираха без напрежение след  паузата. Роналдо изпълни опасно свободен удар, който Ирайсос изби. Столичани обаче контролираха ситуацията и добрите положения не бяха толкова много.

Все пак в средата на второто полувреме Адурис бе спрян от Кейлор Навас при една ситуация, при която интригата можеше да се върне. Реал можеше да вкара четвърти гол при контра, но Хамес си поведе силно и удара му бе блокиран.

В 83-ата минута Рафаел Варан получи втори жълт картон след сблъсък с Адурис и остави своите с човек по-малко. Това обаче не се оказа фатално, защото Роналдо направи 4:1 след страхотен гол, при който овладя на гърди и стреля мощно.

До края остана време Елустондо да направи загубата на Атлетик по почетна, след като се разписа с глава.

Реал Мадрид – Атлетик Билбао    4:2

1:0    Роналдо 3
1:1    Ерасо 10
2:1    Хамес 37
3:1    Кроос 45
4:1    Роналдо 87
90    Елустондо 90

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Данило (68 Начо), Модрич, Кроос, Ковачич (72 Иско), Хамес (80 Лукас Васкес), Бензема, Роналдо
Атлетик Билбао: Ирайсос, Леке (69 Муниаин), Ечеита, Лапорт, Баленсиага, Бенят, Итураспе (62 Елустондо), Де Маркос, Ерасо, Сабин, Адурис