Реал Мадрид постигна очаквана победа над Ейбар, като още до почивката отбеляза 4 гола и в крайна сметка спечели с 4:0.

Домакините имаха тотално предимство до почивката, което бе подплатено с няколко попадение и те си върнаха самочуствието преди ключовия реванш срещу Волфсбург във вторник.

Така хората на Зинедин Зидан се приближиха на 4 точки от Барселона, който играе по-късно днес. Баските остават с 38 точки, но реално не са застрашени от изпадане.

Зинедин Зидан направи цели 8 промени в състава от двубоя с Волфсбург. Той реши да даде почивка на Гарет Бейл, оставяйки го на пейката. Хесе и Лукас Васкес помагаха на Роналдо в атака, а Хамес и Иско също стартираха. Арбелоа бе поставен като ляв защитник на мястото на Марсело.

Още в 5-ата минута стана ясно накъде отиват нещата, тъй като Реал вкара страхотен гол. Домакините претендираха за дузпа при нарушение срещу Хесе, но съдията отсъди свободен удар на границата на наказателното поле. Хамес изпълни отлично и откри.

Това сякаш тотално ликвидира самочувствието на баските. В 18-ата минута Роналдо се пребори с Пантич и подаде към младия Лукас Васкес, който направи 2:0. Почти веднага след това Кристиано също се разписа, този път след подаване на Хесе.

Развоя на събитията успокои домакините, които имаха пълен контрол върху сибитията на терена.  Темпото също позпадна и това даде възможност на гостите малко да си отдъхнат. В 39-ата минута обаче класата на Реал отново се видя. Роналдо се позабави в наказателното поле, след  което подаването му стигна до Хесе, който направи 4:0.

Малко преди почивката Кико Касия все пак трябваше да се намесва, след като Пантич остана свободен при корнер и засече, но стражът реагира отлично и спаси.

Малко след  подновяването на играта Роналдо пропусна нова ситуация след пас на Иско. Баските пък действаха свободно и появилият се от пейката Борха Бастон пропусна две добри ситуации.

Усещаше се обаче, че столичани не се напъват много и явно просто ще изчакат края на двубоя. Хунка стреля покрай целта за Ейбар, който се активизира. Домакините действаха доста разпокъсано преди в 78-ата минута Роналдо все пак да пропусне на празна врата.

Последва удар в гредата на Борха Бастон, който остави баските без почетно попадение и по този начин тимът регистрира 8-ия си пореден мач без победа.

Реал Мадрид – Ейбар    4:0

1:0    Хамес 5
2:0    Лукас Васкес 18
3:0    Роналдо 19
4:0    Хесе 39

Реал Мадрид: Касия, Карвахал (63 Данило), Начо, Пепе, Арбелоа, Каземиро (54 Ковачич), Иско, Хамес, Лукас Васкес, Хесе (76 Борха Майорал), Роналдо
Ейбар: Риесго, Капа, Рамис, Пантич, Луна, Дани Гарсиа, Ескаланте, Кеко (72 Хайрович), Адриан (46 Борха Бастон), Хота (46 Хунка), Енрич

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Bii7fBseZsU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>