В Мадрид ври и кипи за първия полуфинален мач от Шампионската лига между Реал и Атлетико. "Дюшекчиите" излизат на "Сантяго Бернабеу" за мъст след два загубени финала и един четвъртфинален сблъсък в последните три сезона.

<blockquote class="twitter-video" data-lang="bg"><p lang="es" dir="ltr"> <a href="https://twitter.com/hashtag/RMUCL?src=hash">#RMUCL</a><br> GRACIAS <a href="https://twitter.com/hashtag/RMFans?src=hash">#RMFans</a>! <a href="https://twitter.com/hashtag/HalaMadrid?src=hash">#HalaMadrid</a> <a href="https://t.co/W4HPCJ1QZx">pic.twitter.com/W4HPCJ1QZx</a></p>&mdash; Real Madrid C. F. (@realmadrid) <a href="https://twitter.com/realmadrid/status/859462641114243073">2 май 2017 г.</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

В състава на Реал липсва един от играчите на атакуващото трио BBC - Гарет Бейл, който е контузен. Вместо него в нападение ще видим Иско. Изненадата сред титулярите на Атлетико е Яник Ферейра-Караско, за когото се до последно се смяташе, че няма да играе заради травма, но явно е стиснал зъби и започва двубоя. Ето съставите на двата отбора:

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 3:0

1:0 Роналдо 10

2:0 Роналдо 73

3:0 Роналдо 86

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Кроос, Каземиро, Модрич, Иско, Бензема, Роналдо

Атлетико Мадрид: Ернандес, Савич, Годин, Фелипе Луис, Саул, Коке, Габи, Караско, Гамейро, Гризман

Стадион: "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)

Проследете на живо мача минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът Мартин Аткинсън дава първи съдийски сигнал

3' Атлетико налага мощна преса още от самото начало на двубоя

4' Първи удар към една от двете врати - Роналдо стрлея от около 25 метра, но прати топката високо в аут

7' ГОЛЯМ ПРОПУСК НА РЕАЛ! Карвахал нахлу в наказателното поле отдясно и шутира по диагонала, но вратарят на "дюшекчиите" Ян Облак изби, а при добавката Бензема отблизо не успя да намери вратата

10' ГОООООООЛЛЛЛЛЛ!!! РЕАЛ ПОВЕЖДА В РЕЗУЛТАТА! Каземиро направи прострелно центриране в наказателното поле, където Роналдо засече топката в мрежата за 1:0. Секунди по-рано Рамос също центрира към португалеца, който тогава бе в положение на засада, но не игра с топката

<div style="position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/bFbhRuP0qrI?ecver=2" width="640" height="360" frameborder="0" style="position:absolute;width:100%;height:100%;left:0" allowfullscreen></iframe></div>

16' НОВ ШАНС ЗА РЕАЛ! Варан засече с глава центриране от корнер, Ян Облак с изключителен плонж изби в корнер

17' Атлетико с първа възможност за гол! Гамейро се измъкна от защитата на Реал сам срещу вратаря и опита да го излъже, но Навас му изби топката от краката

24' Страхотен далечен удар по диагонала отдясно на Модрич, топката профуча покрай дясната греда!

29' ФАМОЗНО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА БЕНЗЕМА! Френският нападател на Реал стреля от воле с гръб към вратата и бе на косъм да простреля Облак, топката премина малко над напречната греда

32' Пропуск на Атлетико! След центриране от фаул Деиго Годин отблизо засече топката, но не успя да направи хубав удар и я прати високо над вратата

40' Натискът на Реал постепенно намаля с наближаването на почивката

45'+1' Край на първото полувреме! Реал доминира и води в резултата с 1:0 след гол на Роналдо

46' Начало на второто полувреме. Тежък удар за Реал, тъй като Дани Карвахал е заменен принудително заради контузията, която получи в края на първото полувреме. В игра на негово място се появява Начо

55' Равностойно игра, с повече битка в средата на терена

58' Симеоне усилва мощта на Атлетико в атака с пускането на Торес и Гайтан

73' ГООООООЛЛЛЛЛЛ! Втори гол за Реал на Роналдо! Португалецът бе оставен с топката в наказателното поле и от десетина метра с бомбен удар простреля Облак за втори път

86' ГОООООООЛЛЛЛЛ!! РОНАЛДО ЗАБИВА ХЕТТРИК! Васкес проби отдясно до самата аутлиния и извади топката за Роналдо, който опъна за трети път мрежата на Облак

90' КРАЙ НА МАЧА! РЕАЛ - АТЛЕТИКО 3:0