Френският шампион ПСЖ нанесе тежък удар върху Реал Мадрид, след като постигна победа с 3:1 в контролна среща, която е част от турнира Интернешънъл Чемпиънс Къп.

След като в началото на турнира победи Интер със същия резултат сега тимът от Париж направи същото и с испанския колос.

Томас Мюние блесна с пълна сила за парижани, след като наскоро премина в тима. Именно той наниза две попадения във вратата на Кико Касия.

Срещата се игра в Кълъмбъс на ''Охайо Стейдиъм'' и бе първа за ''кралете'' от лятната подготовка.

Испанският колос обаче бе без доста от звездите си, като осезаемо се усети липсата на Кристияно Роналдо.

Парижани започнаха много силно мача и поведоха още във 2-ата минута.

Икон направи доста добър рейд през центъра на терена и в крайна сметка техночно пусна топката покрай Касия, за да даде аванс на парижани.

Мората и Иско отправиха удари през следващите минути, но те не бяха особено прецизни. Матео Ковачич пък разтресе гредата на французите.

В 35-ата минута хърватинът обаче сбърка и влезлият като резерва Мюние с прекрасен удар, с десния крак, удвои аванса на тима си.

Пет минути преди края на почивката отново Мюние се разписа, за да направи преднината на тима си класическа. При втория му гол той опита да намери Кавани, но след намесата на Касия топката отново се върна в него и той я довкара в мрежата.

В 44-ата минута Марсело върна един гол от дузпа, а след почивката Зидан пусна изцяло различен състав в който дори се появи неговият син Енцо.

В крайна сметка през второто полувреме нямаше голове и резултатът се запази.

РЕАЛ МАДРИД - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 1:3