Реал Мадрид бе на път да допусне шокираща издънка срещу Депортиво Ла Коруня в среща от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион, която се състоя на ''Сантяго Бернабеу''. Все пак обаче тимът стигна до обрат и победи с 3:2.

Така тимът има в актива си 37 пункта и разликата от точки пред Барса се запази на 6 точки.

За днешния мач Зинедин Зидан реши да направи доста смело решение и да извади от групата Бензема, Роналдо и Модрич, които получиха почивка.

Освен това играчи като Марсело и Карвахал останаха на пейката.

Мората откри за мадридчани в 50-ата минута, но Хоселу обърна развоя на събитията с голове в 62-ата и 65-ата минути. По всичко изглеждаше, че Реал е загубен, но Диас в 84-ата минута и Рамос в 92-ата обърнаха нещата в полза на мадридчани.

Така на практика отново Серхио спаси тима си, след като го направи и срещу Барса.

Срещата започна доста активно за домакините, които наложиха преса през първите минути над своя опонент.

В 13-ата минута Албентора по прекрасен начин блокира опит на Начо да стреля от близка дистанция и в крайна сметка само след неговата веща намеса кълбото премина над вратата.

Десетина минути след това гостите удариха греда чрез Борхес и само липсата на късмет им попречи да реализират.

В 31-ата минута пред Иско се откри страхотен шанс. Той имаше шанс да стреля от доста добра позиция, но същевременно и Хамес искаше топката. В крайна сметка французинът реши да я задържи, вместо да я подава.

Четири минути след това Депортиво отново нацели гредата, като този път Борхес отправи удар с глава.

До почивката не се стигна до нищо кой знае колко интересно и резултатът остана непроменен.

В 50-ата минута Мората отправи страховит удар преди наказателното поле и матира противниковия страж.

Ситуацията на терена по нищо не предвещаваше шока, който го чакаше Реал.

В 63-ата минута бившият играч на тима Хоселу изравни резултата.

Каземиро направи груба грешка и позволи на противников играч да му вземе топката, а след това Хоселу бе намерен около границата на наказателното поле и с фантастичен удар прати топката в мрежата.

Само две минути по-късно отново Хоселу бе точен за гостите и направи кошмара за Реал пълен.

Той излезе сам срещу вратаря и не сгреши, за да направи обрата пълен в полза на гостите.

И точно, когато се виждаше, че Депор може да поднесе сензацията младокът Диас вкара изравнителен гол.

Лукас го намери прекрасно в наказателното поле и той с глава по най-добрия начин вкара топката в мрежата и предотврати голям резил за тима си.

В самия край на продължението Рамос вкара победен гол за Реал Мадрид и така донесе успеха на тима си. Той засече с глава центриране от корнер и не сгреши.

РЕАЛ МАДРИД - ДЕПОРТИВО 3:2