Реал Мадрид постигна успех с 2:0 над мексиканския Америка в среща от 1/2-финалите на Световното клубно първенство.

Треньорът на ''белия балет'' Зинедин Зидан съвсем логично заложи на най-доброто, като големият лидер на тима Серхио Рамос остана на пейката като предпазна мярка, тъй като има пробеми с травма.

Първото попадение в срещата падна в самия край на първото полувреме и бе дело Карим Бензема в самия край на първото полувреме. В продължението след края на редовното време Роналдо се разписа и оформи крайния резултат и така вкара първия си гол за Реал в този турнир.

Интересното е, че първоначално изглеждаше така сякаш главният рефер няма да зачете гола, след като се обърна към видеоарбитрите, но след това реши да го зачете.

На финала ''кралете'' ще спорят срещу японския Кашима, който много изненадващо елиминира по категоричен начин колумбийския Атлетико Насионал след класически успех.

Мачът започна по-добре за испанския тим и още в 7-ата минута Васкес имаше интересен шанс да застраши противниковата врата, но ударът му премина над напречната греда.

Постепенно ''белия балет'' наложи известен контрол над противника си и Роналдо пробва мерника си от близо 30 метра, но пък ударът му бе доста неточен.

В 15-ата минута Ибара стрея без подготовка, но топката профуча покрай гредата на Навас, а малко след това след грешка на Марсело отново той взе топката и отправи нов удар. Този път обаче топката попадна право в ръцете на вратаря.

В 27-ата минута Роналдо бе много близо до гола, но при удара му с глава от наказателното поле топката срещна дясната греда на противниковата врата.

Няколко минути след това стражът на мексиканците отрази страхотен снаряд от страна на португалеца.

Малко след това стражът на Реал изби един доста коварен удар в корнер, а в самия край на полувремето Бензема все пак откри за испанския тим. Той бе изведен от Кроос в наказателното поле и с много хубав фалцов удар матира противниковия вратар.

Второто полувреме започна с добро темпо и няколко минути след подновяването на играта Бензема стреля с глава, но прати топката в аут.

През следващите минути играта бе равностойна, но в 67-ата минута Роналдо направи непростим пропуск, след като на абсолютно празна врата не успя да вкара и прати топката в аут след удар с глава.

В 72-ата минута Модрич отправи опасен удар от 20 метра, който в крайна сметка не затрудни противниковия вратар.

В 92-ата минута Роналдо оформи крайния резултат, след като бе изведен сам срещу вратаря и вкара топката в далечния ъгъл. Първоначално главният рефер погледна към видеоарбитрите и се очакваше попадението да бъде отменено, но секунди след това той в крайна сметка го зачете.

АМЕРИКА - РЕАЛ МАДРИД 0:2
0:1 Бензема 45
0:2 Роналдо 90

Клуб Америка: Мойсес Муньос; Вентура Алварадо (54 - Хосе Гереро), Бруно Валдес, Пауло Голц, Пабло Агилар; Мигел Самудио, Вилиам да Силва, Рубенс Самбуеса; Ренато Ибара (61 - Карлос Кинтеро), Силвио Ромеро, Орибе Пералта

Реал Мадрид: Навас; Карвахал, Варан, Начо, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос (72 - Хамес); Лукас, Бензема (80 - Mората), Кристиано

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/t4LRMydelnI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>