Каталунските медии очаквано се зарадваха от победата на Валенсия над Реал Мадрид, която върна надеждите на Барса за титлата.

Каталунците трябва да догонват съперника си през целия сезон, но сега разликата остана само точка и макар и столичани да имат още един мач в запас, вече не се чувстват толкова комфортно.

Голове на Дзадза и Ореяна в първите 10 минути помогна на Прилепите да вземат комфортен аванс, който им бе достатъчен да стигнат до крайния успех с 2:1.

„Благодаря” пише с големи букви на първа страница на вестник „Спорт”. „Неочаквана загуба на Реал остави Лигата жива. Белите се провалиха при първия си труден мач” добави изданието.

„Интригата се върна на „Местая”. Електрическо начало на Валенсия удари Мадрид” добави „Ел Мундо Депортиво”. В Мадрид бяха малко по-умерени.

„Има живот на планетата „шампионат”. Валенсия поведе с 2:0 до 9-ата минута, а реакцията на Реал не бе достатъчна дори за точка” изтъкна „Марка”. „Местаизирани. Две грешки в първите минути обрекоха Реал” добави „АС”.