Серхио Рамос завърши седмицата с 3 гола на сметката си и две победи в полза на Реал Мадрид. Защитникът донесе измъченият успех на “Кралете” с 2:1 у дома над Бетис с гол в 81-та минута. И този мач обаче не мина без съдийски отсъждания в полза на столичани, след като вратарят на тима Кейлор Навас изненадващо не бе изгонен в 22-та минута за фаул на откъсващ се играч. В този момент резултатът бе 0:0.

Малко след това Навас си вкара автогол, а в края на първото полувреме Кристиано Роналдо изравни. Рамос все пак донесе трите точки с 68-то си попадение за Реал, с което изравни постижението на Роберто Карлос.

Победата беше особено важна за “Кралете”, които се възползваха от издънката на Барселона по-рано днес. Така Реал си върна първото място и вече има 62 точки. С две повече от Барса, но и мач по-малко.

Реал започна много силни срещата и в първите двайсетина минути хората на Зинедин Зидан като по чудо не вкараха поне един гол. Пропуски пред вратата на Бетис обаче направиха Алваро Мората, Кристиано Роналдо и Иско.

Постепенно севилци погледнаха по-смело към противниковата врата. Най-дискусионната ситуация в мача бе в 22-та минута, когато Кейлор Навас спъна Брашанац на границата на наказателното си поле. Главният съдия не само не даде директен червен картон, но дори не отсъди нарушение на костариканеца.

Съдбата се намеси само 3 минути по-късно. Санабрия стреля много слабо от 15-тина метра. Навас първо бе уловил топката, но след това я изпусна и тя мина зад голлинията - 1:0 за Бетис. Така Навас стана автор на първия автогол на вратар в Ла Лига този сезон.

Реал натисна и още до почивката успя да върне гола. Марсело центрира отляво, а Кристиано Роналдо беше оставен престъпно сам на границата на вратарското поле. Португалецът само насочи топката с глава и направи 1:1. Така Кристиано вкара своето 336-то попадение за първенство в кариерата си, с което изравни легендата Джими Грийвс. Роналдо обаче стигна до постижението си за 478 мача, докато Грийвс за 529.

След почивката играта се водеше предимно в половината на Бетис. Гостите опитваха да наранят противника си на контраатаки, но пък и не допускаха сериозни положения пред вратата си. В 71-та минута Ронадо вкара за 2:1, но голът му бе отменен заради засада. Повторенията показаха, че ситуацията е много тънка и по-скоро нарушение на правилата няма.

Зидан опита всичко, за да обърне развоя и пусна в игра Васкес, Бензема и Асенсио. Големият герой обаче отново бе Серхио Рамос. Защитникът, който наниза два гола през седмицата срещу Наполи, реализира в 81-та минута. А схемата беше ясна - Тони Кроос центрира от ъглов удар, а Рамос бе оставен непокрит от защитниците и с глава нямаше как да сбърка.

Малко преди това Пичини беше изгонен за втори жълт картон за задържане на Васкес. До края Реал не допусна повече изненади, въпреки че в 92-та минута Навас отрази по страхотен начин удар с глава на Санабрия.

Реал Мадрид - Бетис 2:1

0:1 Кейлор Навас 25’-автогол

1:1 Кристиано Роналдо 41’

2:1 Серхио Рамос 81’

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Начо, Рамос, Марсело, Кроос, Модрич, Иско (79 - Асенсио), Хамес (69 - Васкес), Роналдо, Мората (71 - Бензема)

Бетис: Адан, Манди (84 - Наваро), Пицела, Тоска, Пичини, Брашанац (84 - Алегрия), Пардо, Дурмиси, Себайос, Кастро (64 - Петрос), Санабрия

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tRUgpZEp2so" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Спорната ситуация в 22-та минута:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/B1BzBJmbVQc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>