Мегасблъсъкът между Реал и Байерн може да предложи всичко, но в този момент домакините са фаворит за преминаване на полуфиналите. Реал обърна Байерн в Германия и взе страхотна победа, с което направи сериозна крачка към следващата фаза на турнира.

Сега баварците ще хвърлят всички сили на "Бернабеу", като очакванията са за още един зрелищен мач с много голове. От друга страна испанците ще излязат леко предпазливи с цел да не допуснат повече от един гол във вратата си. А със сигурна игра да се опитат да постигнат необходимия им резултат.

4:2 Асенсио 112

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Начо, Рамос, Марсело, Модрич, Каземиро, Кроос, Иско (71 - Васкес), Бензема (64 - Асенсио), Роналдо

Байерн Mюнхен: Нойер, Лаам, Хумелс, Боатенг, Алаба, Алонсо, Видал, Робен, Тиаго, Рибери (71 - Дъглъс Коста), Левандовски

Стадион: "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Виктор Касай (Унгария)

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Рферът Виктор Касай дава първи съдийски сигнал

5' Мощен пробив на Иско пред наказателното поле на Байерн, Видал го съсече и получи жълт картон. Чилиецът ще бъде наказан за следващия мач при евентуално класиране на полуфиналите

6' Роналдо стреля от прекия свободен удар, но право в стената

9' ГОЛЯМ ПРОПУСК НА БАЙЕРН!!! След пробив отляво Алкантара засече ниско центриране, но бе блокиран от хвърлилия се пред вратата Марсело. След това топката попадна в Робен, който шутира мощно по диагонала, но намери мрежата от външната страна

11' Байерн владее инициативата в началните минути на двубоя в терсене на ранен гол, с който да изравни общия резултат (2:1 за Реал) до момента

13' Силен изстрел на Видал минава над вратата на Реал.

16' Отличен извеждащ пас за Робен зад мадридската защита, но вратарят на Реал Кейлор Навас излезе решително напред и изчисти топката под носа на холандеца

23' Бензема достигна остро центриране отляво, но ударът му с глава не се получи и топката излезе в аут далеч встрани от вратата

26' Силна контраатака на Реал завърши с диагонален удар на Карвахал, Нойер плонжира и изби с върха на пръстите си. Незнайно защо обаче съдията Касай отсъди аут

28' СТРАХОТЕН ПРОПУСК ЗА РЕАЛ!!! Нойер изби остра топка от Карвахал, която попадна на крака на Серхио Рамос фронтално на дузпата, но шутът на капитана на Реал бе избит от Ботаенг на самата голлиния

34' Нов добър шанс за Реал - Карвахал извади топката на границата на наказателното поле за Тони Кроос, който обаче стреля над вратата

36' Мощен пробив на Кристиано Роналдо отдясно, който предпочете да стреля по диагонала, вместо да търси Бензема, и ударът се оказа право в ръцете на Нойер

39' Ключова намеса на Хумелс пред вратата на Байерн при поредния фронтален удар на Тони Кроос

41' Лош удар на Алаба от фаул, топката прелетя високо над вратата

43' Поредна контра на Реал, при която Роналдо получи топката в наказателното поле и стреля по диагонала, но над вратата

45' Нов удар на Кроос от границата наказателното поле, този път Нойер спасява

45' Край на първото полувреме - Реал и Байерн се оттеглят на почивката без голове, но след доста повече опасности пред вратата на баварците

46' Начало на второто полувреме

48' Груб фаул на Артуро Видал срещу Каземиро, чилийският халф на Байерн се размина с втори жълт картон

50' Коварен удар на Иско профуча покрай лявата греда на Нойер

51' ФРАПАНТЕН ПРОПУСК НА БАЙЕРН!! Робен получи топката на метри от врата, но прехвърлящият му удар бе избит от Марсело на голлинията

52' ДУЗПА ЗА БАЙЕРН! Каземиро спъна нахлулия в наказателното поле на Реал Робен и реферът Касай посочи бялата точка

53' ГООООООЛЛЛЛЛ!!! Левандовски бележи хладнокръвно дузпата и връща надеждите на Байерн за класиране напред

59' Байерн натиска здраво съперника, след като поведе в резултата

61' Неточен удар на Тиаго Алкантара от дистанция

69' Напрежение пред вратата на Реал, Левандовски някак се промъкна през мадридската защита, но вратарят Навас се хвърли в краката му и улови топката

76' ГОООООООЛЛЛЛЛ!!! Реал изравнява резултата! Каземиро центрира отлично в наказателното поле, където Роналдо бе изпуснат от Лам и заби топката в мрежата за 1:1

78' ГОООООООЛЛЛЛЛ!!! Байерн повежда с 2:1 и може да прати мача в продължения! Капитанът Серхио Рамос се намеси лошо в наказателното поле и прати топката в собствената си врата

83' ПРОПУСК ЗА РЕАЛ! Васкес се измъкна на втора греда и засече центриране, но намери мрежата от външната страна

84' БАЙЕРН ОСТАВА С 10 ДУШИ НА ТЕРЕНА! Видал получава втори жълт картон след фаул срещу Асенсио. При повторенията обаче се видя, че чилиецът първо изби топката

90'+4' КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! Байерн спечели 2:1 реванша на "Бернабеу" и праща сблъсъка в продължения и евентуални дузпи

91' Начало на първото продължение

97' Страхотен далечен удар на Роналдо, вратарят на баварците Нойер изби. Последва шут този път на Марсело, който обаче не намери целта

98' Робен направи дълъг рейд в половината на Реал и подаде наляво за Дъглъс Коста, но бразилецът стреля покрай далечната греда

100' Нойер за пореден път опазва вратата си след опасен удар на Асенсио

105' ГООООООЛЛЛЛЛЛ!!! Реал изравнява 2:2, но несправедливо!!! Серхио Рамос с чудесно центриране намери Роналдо в наказателното поле, където португалецът овладя топката и простреля Нойер. От повторенията ясно се видя, че Кристиано бе в засада и голът е нередовен

110' ГОООООЛЛЛЛЛЛ!!! Роналдо довърши Байерн с хеттрик! Марсело направи невероятен пробив през центъра и подаде топката на Роналдо, който на празна врата вкара общо петия си гол в двата мача срещу баварците

112' ГОООООЛЛЛЛЛЛ!!! Реал вече прави каквото иска на терена. Асенсио вкарва четвърти гол с брилянтен рейд през центъра и неспасяем удар във вратата на Нойер

120' Край на мача! Реал отстрани Байерн с общ резултат 6:3 след груба съдийска помощ от съдията Касай