Барселона надви Реал Мадрид с 3:2 в много зрелищно "Ел Класико", което се игра на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями.

Двата тима се срещнаха в двубой от приятелския турнир "Интернешънъл Чемпиънс Къп" и в крайна сметка каталунците грабнаха трофей, след като надвиха големия си враг.

Мачът между тях бе и генерална репетиция за предстоящия двубой за Суперкупата на Испания.

Това бе първа контрола на тези два противника извън Испания от далечната 1982 година.

Лео Меси, Иван Ракитич и Жерар Пике бяха точни за тима на Ернесто Валверде, а за този на Зинедин Зидан се разписаха Матео Ковачич и Марко Асенсио.

Голямата "загуба" в този мач бе, че Реал Мадрид бе без Роналдо, но като цяло двата отбора излязоха на терена с най-доброто, с което разполагат.

Първото полувреме започна много ударно и още до 7-ата минута Барса имаше аванс от два гола.

Meси откри резултата още в 3-ата минута, след като бе изведен перфектно от Бускетс в наказателното поле, а след това преодоля Модрич и Навас, за да вкара топката във вратата.

Четири минути след това Ракитич удвои аванса на каталунците, след като Суарес отклони една топка към него и хърватинът с плътен и хубав удар не остави шансове на противниковия страж.

Ковачич обаче намали в 14-ата минута, след като получи достатъчно пространство пред наказателното поле и с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл.

В 36-ата минута резултатът бе изравнен след гол на Асенсио, който се възползва от страхотна контраатака на своя тим и в крайна сметка с много мощен удар простреля противниковия вратар.

Продълженията пред двете врати продължиха да се трупат едно след едно, но в крайна сметка в 50-ата минута Пике донесе успеха на Барса, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и без проблеми вкара топката в мрежата.

Макар да имаше доста възможности за гол до края, така и не паднаха повече попадения.

РЕАЛ МАДРИД - БАРСЕЛОНА 2:3