Реал Мадрид оглави класирането след първия кръг в Примера дивисион след класически успех с 3:0 като гост на Депортиво Ла Коруня. Кралете на Зинедин Зидан стигнаха до заслужен успех на “Риасор” и след 1 гол повече от Барселона са на върха в класирането. По-рано през вечерта каталунците спечелиха с 2:0 срещу Бетис.

Без наказания Кристиано Роналдо в състава си Реал и с още няколко промени сред 11-те Реал не се затрудни особено, въпреки някои проблясъци на домакините. Те обаче бяха затъпени с два бързи гола на Гарет Бейл (20) и Каземиро (27). След почивката капитанът Серхио Рамос като по чудо не бе изгонен за блъскане през лицето, а малко след това Тони Кроос (62) реши всичко. Минута преди края на редовното време Флорин Андоне пропусна дузпа за домакините. В края все пак Рамос бе изгонен за втори жълт картон.

Реал Мадрид загуби на “Риасор” последно през 2008 година и още след първото полувреме се разбра, че добрата серия на Кралете ще продължи. Началото бе за домакините, след като Андоне пропиля две положения, включително сам срещу Кейлор Навас. Малко след това и шут на Гилерме мина над гредата.

След това всичко се разви по плана на Зинедин Зидан. В 20-та минута остро центриране на Марсело намери Лука Модрич, чийто удар бе избит от Рубен. Бензема стигна пръв до топката и я подаде на Бейл, който на празна врата нямаше как да сбърка - 1:0 за Реал. Така уелсецът прекъсна серията си от 10 мача без гол за столичани, а освен това вкара първият гол за Реал в Ла Лига в трети пореден сезон.

В 27-та минута Реал вкара втори гол и то по барселонски. Истинска атака “тики-така”, в която бяха разменени 44 паса. Асистенцията бе на Марсело от лявото крило, а финалното докосване на метри от голлинията на Каземиро - 2:0.

Контролът на Реал продължи и след почивката, но нещата можеха да се променят в 53-та минута. След спречкване в полето на противника Серхио Рамос пробяга повече от 50 метра, за да наложи реда си. Капитанът на Реал изблъска Фабиан Шер в лицето, но вместо задължителен червен картон, получи само жълт.

Това решение на главния рефер веднага рефлектира, след като в 58-та минута Рамос изби от голлинията удар на Андоне с глава. Тъкмо домакините бяха тръгнали по-смело към вратата на столичани, когато в 62-та минута Тони Кроос смачка надеждите им.

Гарет Бейл проби по лявото крило и намери сам немския национал около точката на дузпата. Халфът стреля без забавяне и с лек рикошет вкара топката във вратата на Депортиво за трети път. Две минути по-късно удар на Гилерме срещна напречната греда, а в 75-та минута Марсело можеше да ознаменува поредния си много силен мач с гол, но стреля отблизо над гредата.

До края Реал можеше да вкара и още голове, но вместо това в 89-та минута резервата Бруно Гама падна леко след контакт от Дани Карвахал в наказателното поле на столичани. Реферът посочи бялата точка, но ударът на Андоне бе спасен от Кейлор Навас. Това обаче не бе последният интересен епизод в мача, защото в добавеното време Рамос все пак беше изгонен. Защитникът на Реал си помогна с лакът при борба за висока топка и получи втори жълт картон.

Депортиво Ла Коруня - Реал Мадрид 0:3

0:1 Гарет Бейл 20'

0:2 Каземиро 27'

0:3 Тони Кроос 62’

Депортиво Ла Коруня: Рубен, Хуанфран, Шер, Сидни, Лусиньо, Борхес (65 - Адриан), Москера, Гилерме, Картабия (79 - Борха), Андоне, Бакали (54 - Гама)

Реал Мадрид: Навас, Марсело, Начо, Рамос, Карвахал, Иско (66 - Асенсио), Модрич, Каземиро (72 - Йоренте), Кроос, Бейл (80 - Васкес), Бензема

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/buVrRfIBbr0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>