Кристиано Роналдо все пак ще трябва да изтърпи наказанието си от 3 мача заради червения картон от двубоя с Атлетик Билбао и обидния жест, който направи, докато напускаше терена.

Това стана ясно, след като Апелативната комисия отхвърли жалбата на Реал Мадрид санкцията на португалеца най-малкото да бъде намалена. Това обаче не стана и носителят на Златната топка ще пропусне следващите 3 срещи от първенството, въпреки че от Реал може да обжалват пред по-висша инстанция.

Това са двубоите срещу Виляреал, Хетафе и Елче, които обаче не би трябвало да бъдат особен проблем за столичани, като от трите съперника единствено Жълтата подводница е в първата половина на класирането, като заема 5-о място.

При това положение през следващите 2 седмици Роналдо ще запише единствено участие в реванша с Атлетико от полуфиналите за Кралската купа. Следващият двубой, в който ще играе след това, ще бъде първият сблъсък с Шалке от 1/8финалите в Шампионската лига на 26 февруари.