Шампионът Реал Мадрид допусна втора поредна грешка в испанската Ла Лига! "Кралете" сензационно не успяха да победят новака в елита Леванте насерд "Сантяго Бенабеу" и стигнаха само до равенство 1:1. Треньорът Зинедин Зидан очевидно подцени съперника и даде почивка на възлови футболисти, което явно се оказа лош ход.

Гостите шокиращо поведоха още в 12-ата минута с гол на Иви след нелепа грешка на Карвахал в защита. Последва натиск на домакините и още преди почивката Лукас Васкес изравни. До победен гол обаче така и не се стигна, а най-чистите пропуски направи Гарет Бейл, заменил принудително Карим Бензема в средата на първата част.

В самия край на мача Марсело направи сериозна изцепка и си изкара червен картон, а в добавеното време след удар на Тони Кроос гредата спаси Леванте и му донесе изненадващата точка на 'Бернабеу".

Така Реал се опари във втори пореден кръг след равенството 2:2 срещу Валенсия преди паузата за националите. "Белите" събират 5 точки и остават на четвърто място преди изиграването на всички мачове от кръга, колкото има и Леванте.

Изненадващо треньорът на Реал Зинедин Зидан остави доста ключови футболисти на пейката, очевидно за да им съхрани силите, предвид гъстата програма този месец.

Освен че мегазвездата Кристиано Роналдо пропусна срещата заради наказание, сред обичайните титуляри ги нямаше още Гарет Бейл, Иско и Лука Модрич. Шанс в средата на терена получи младия Франсиско Йоренте, а в атака по фланговете нападаха Тео Ернандес и Лукас Васкес.

За беда на Зидан обаче ротацията се оказа проблемна и отборът му бе далеч от познатата си игра. Положението за Реал стана лошо още в началото на мача - след груба грешка в защита Леванте смълча трибуните на "Бернабеу". При дълъг тъч в наказателното поле Карвахал изпусна Иви, който отблизо простреля Касия за 0:1.

Домакините реагираха мигновено и можеха бързо да възстановят равенството, но хубав удар на Асенсио извън наказателното поле бе блокиран от противников защитник.

Последва сериозно предимство във владеенето на топката за "белите", но Леванте бе много добре подреден в своята половина. В средата на полувремето Зидан получи нов удар, след като Карим Бензема се контузи и бе принудително заменен от Гарет Бейл.

В 36-ата минута Реал все пак стигна до гола. Серхио Рамос се извиси над защитата на гостите и стреля с глава - вратарят Фернандес изби, но при добавката отлизо Лукас Васкес опъна мрежата. В самия край на полувремето Гарет Бейл получи топ пас отляво на фланга и стреля мощно по диагонала, но Фернандес отрази топката.

След почивката Реал продължи изцяло да контролира събитията на терена, но трудно създаваше голови сутиации стабилната отбрана на Леванте. В 62-ата минута отново Бейл бе близо да изведе "белите" напред, но с глава прати топката на сантиметри над напречната греда.

Минутите из изнизаха доста бързо и реал си хвърли във финален натиск. В 88-ата Иско пусна брилянтно центриране отдясно и пак Бейл игра с глава, и пак не намери вратата. При следващата атака Марсело се включи отляво и отправи мощен диагонален удар, но Фернандес за пореден път изби.

След удара си бразилският защитник направи голяма глупост - при падането се сблъска с противник, а вече на земята го закачи с крак по главата. Последва червен картон за Марсело, който остави своите с 10 души. Макар и с човек по-малко Реал продължи да напада в търсене на победен гол.

В добавеното време Тони Кроос с техничен удар нацели лявата греда и в крайна сметка сензация стана факт - Леванте отмъкна точка от "Бернабеу" след 1:1.

Реал Мадрид - Леванте 1:1