Кристиано Роналдо спаси Реал Мадрид при гостуването на Хетафе с победен гол в 85-та минута. Това бе първо попадение на Кристиано в Ла Лига от началото на сезона и с него донесе трите точки за тима си.

Карим Бензема бе дал аванс на Реал в 39-та минута, а в 56-та Молина изравни за домакините. Така се стигна до 85-та минута, когато Роналдо засече от воле прекрасно подаване на Иско, за да спаси тима си от ненужен резил. С този успех Реал се изкачи до второто място в класирането със 17 точки, но може да бъде изместен след изиграването на останалите мачове от кръга. Убедителният лидер Барселона (21 точки) гостува по-късно тази вечер на Атлетико Мадрид (15).

Реал имаше превъзходство през цялото време на срещата и изглеждаше, че тимът на Зинедин Зидан ще постигне заслужена и убедителна победа. Многото пропуски пред вратата на домакините обаче лишиха “Кралете” от много. В игра за “белите” се завърна Карим Бензема, а в атаката на тима бяха още Кристиано Роналдо, Марко Асенсио и Лукас Васкес.

Още в 11-та минута Роналдо можеше да поведе Реал, но ударът му беше неточен. Малко след това Кико Касия сгреши и можеше да бъде наказан от Хорхе Молина, който стреля с глава, но над гредата. След половин час игра Реал поиска дузпа, но преди това имаше засада. Роналдо пък пробва шута си от далечно разстояние, но отново без успех. Така се стигна до 39-та минута, когато Бензема получи свободно пространство и с хубав изстрел по диагонала направи 1:0.

След почивката “Кралете” отново държаха инициативата, но пак не успяваха да вкарат. В 53-та минута Роналдо получи топката пред наказателното поле, но техничният му удар бе отразен от Гуаита. Пропуските на гостите бяха наказани в 56-та минута. След центриране отдясно Рамос отклони леко топката, след което Молина и Маркос Йоренте влязоха в задочен спор кой да я чукне. В крайна сметка топката влезе в мрежата зад Касия - 1:1.

Реал се впусна в неспирни атаки и в 66-та минута Роналдо шутира мощно от свободен удар, но много неточно. Зинедин Зидан опита да внесе свежест в тима си и пусна в игра Иско и Тео Ернандес. Португалецът продължаваше да търси гола си, но направи нов пропуск в 73-та минута.

Натискът на Реал даде резултат чак в 85-та минута, а героят бе Роналдо. Иско намери по прекрасен начин CR7 зад защитата на домакините, а португалецът с мощен удар по диагонала направи 2:1. Това бе първи гол на Кристиано в Ла Лига този сезон.

Хетафе - Реал Мадрид 1:2

0:1 Карим Бензема 39’

1:1 Молина 56’

1:2 Кристиано Роналдо 85’

Хетафе: Гуаита, Суарес, Кала, Джене, Антунеш, Бергара, Арамбари (84 - Гонсалес), Диедуи (68 - Ласен), Фажир, Хименес (15 - Портийо), Молина

Реал Мадрид: Касия, Марсело (72 - Ернандес), Начо, Рамос, Хакими, Асенсио, Йоренте, Кроос, Лукас, Бензема (81 - Майорал), Роналдо

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/GfR_nityVjI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>