Не Кристиано Роналдо, а вратарят Кейлор Навас бе големият герой при равенството на Реал Мадрид 1:1 у дома с Тотнъм. Испанците имаха пълно превъзходство през целия мач, но Навас отрази удари на Хари Кейн и Кристиан Ериксен, останали сами срещу него.

Иначе Рафаел Варан си вкара автогол в 28-та минута, а Роналдо изравни от дузпа в 43-та. Страхотен мач направи у другият вратар Юго Лорис, който се отчете с невероятни спасявания след удари на Карим Бензема и Кристиано.

Така след изиграни 3 мача в Група Н Тотнъм и Реал Мадрид делят първото място с по 7 точки и голова разлика 7:2. АПОЕЛ Никозия и Борусия Дортмунд пък имат по 1 точка след равенството помежду им в другия мач от групата.

Реал Мадрид започна много силно срещата и още в 5-та минута Роналдо разтресе гредата. Кристиано засече с глава центриране на младия Хакими отдясно, но нямаше късмет. Топката попадна на крака на Карим Бензема, който пък не успя да улучи опразнената врата и стреля в аут.

Роналдо имаше огромно желание да блесне и пробваше всяка възможност да отправи удар. Така бе и в 17-та минута, когато топката мина встрани от гредата след негов диагонален шут. Постепенно натискът на домакините избледня, а англичаните имаха своите положения.

В 28-та минута Кейлор Навас спаси страхотен удар отблизо на Хари Кейн. Малко след това пък гостите искаха дузпа за нарушение на Каземиро срещу Йоренте. Така се стигна до 28-та минута, когато Орие центрира от дясното крило към Кейн, който бе изпреварен от Рафаел Варан. Французинът имаше нещастието да си вкара автогол. Останаха съмнения за засада на Кейн, но голът бе зачетен.

До края на първата част Реал натисна, но Лорис отрази опасен удар на Иско. Малко след това Роналдо удари без топка Фертенген, но реферът прецени, че ще даде на португалеца само жълт картон.

В края на първата част Тони Кроос спечели дузпа за Реал. Реферът се подлъга по падането на германския национал и посочи бялата точка. Кристиано Роналдо нямаше проблеми да реализира и да направи 1:1.

Играчите на Зинедин Зидан се впуснаха в неспирни атаки в началото на второто полувреме. В 54-та минута Лорис направи фамозно спасяване след удар с глава на Бензема отблизо. Малко след това стражът на Тотнъм отрази и мощен удар на Роналдо под гредата.

Последваха много силни минути за Тотнъм. В 70-та Хари Кейн остана сам срещу Кейлор Навас, но вратарят на Реал някак отклони топката в ъглов удар. Две минути по-късно Кристиан Ериксен също остана очи в очи с костариканеца. Навас обаче отново показа страхотен рефлекс.

Реал Мадрид - Тотнъм 1:1

0:1 Рафаел Варан

1:1 Кристиано Роналдо 41’-д

Реал Мадрид: Навас, Марсело, Рамос, Варан, Хакими, Каземиро, Кроос, Модрич, Иско (87 - Васкес), Роналдо, Бензема (76 - Асенсио)

Тотнъм: Лорис, Алдервайрелд, Санчес, Дайър, Фертонген, Орие, Сисоко (89 - Сон), Уинкс, Ериксен, Йоренте (80 - Роуз), Кейн

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/azuT1gZizNI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>