Реал Мадрид победи без особено напрежение Ейбар у дома с 3:0, но мачът можеше да се развие по много по-интересен начин, ако не бе отминато с лека ръка нарушение на Каземиро в наказателното си поле. Ситуацията бе в 55-та минута при резултат 2:0 за Реал, а Каземиро вече имаше и един жълт картон.

В крайна сметка по-добрият отбор на терена бе този на домакините и след автогол на Пауло Оливейра (18) и попадение на Марко Асенсио (28) домакините поведоха с 2:0 до почивката. През втората част Марсело вкара трети гол. За пореден мач обаче Кристиано Роналдо не приличаше на себе си и на моменти дори пречеше на съотборниците си. Португалецът пропусна поне две 100-процентови положения.

С този успех Реал Мадрид си върна третото място в класирането, след като събра 20 точки от 9 мача. “Кралете” обаче изостават с една точка от втория Валенсия и са не 5 от лидера в Ла Лига Барселона.

Реал Мадрид свърши работата си още през първото полувреме, като само след малко повече от минута игра имаше възможност за гол. Марко Асенсио изведе по прекрасен начин Иско сам срещу Дарко Дмитрович и испанският национал стреля незабавно. Вратарят на Ейбар обаче опази вратата си.

Изненадващо в следващите минути гостите понатиснаха и дори Жоан Жордан имаше възможност да изравни. Кико Касия обаче не позволи. Реал все пак поведе в 18-та минута. След центриране от ъглов удар изглеждаше, че Серхио Рамос ще вкара дежурния си гол. Лидерът на домакините обаче бе изпреварен от Пауло Оливейра, който сам вкара в собствената си мрежа с глава.

Всичко свърши десет минути по-късно. Иско намери Асенсио в наказателното поле на Ейбар и талантът с хубав удар с левачката вкара зад Дмитрович за 2:0. До края на полувремето Роналдо и Каземиро имаха възможност да вкарат и трети гол, но това така и не стана.

Втората част започна като първата - с пропуск на Иско, останал сам срещу Дмитрович. Нещата можеха да станат много интересни в 55-та минута, когато Каземиро извърши нарушение в наказателното си поле срещу Такаши Инуи. Според коментаторите на срещата ситуацията бе за дузпа и за втори жълт картон на Каземиро. Вместо това главният рефер подмина с лекота положението.

В 66-та минута Роналдо доказа за пореден мач слабата си форма, когато остана сам срещу стража на Ейбар. Португалецът обаче отново бе надигра. Не успя с добавката и влезлият като резерва Карим Бензема, който бе разсипан от критики в последните седмици.

Вместо двамата нападатели човек от резервната скамейка вкара трети гол. Марсело се появи в игра в 71-та минута, а в 82-та направи 3:0. Атаката на Реал бе прекрасна с по едно докосване, за да стигне топката до бразилския защитник. Той пое добре кълбото, обърна се и с удар по диагонала довърши гостите.

До края на срещата Роналдо се отчете с още един пропуск, а шанс за почетен гол имаха и гостите. Касия обаче отрази удар на Инуй в 90-та минута.

Реал Мадрид - Ейбар 3:0

1:0 Пауло Оливейра 18’

2:0 Марко Асенсио 28’

3:0 Марсело 82’

Реал Мадрид: Касия, Начо, Рамос, Варан, Ернандес, Каземиро, Модрич, Себайос (71 - Марсело), Иско (71 - Васкес), Асенсио (64 - Бензема), Роналдо

Ейбар: Дмитрович, Коте, Ломбан, Оливейра, Арбия, Капа (73 - Пеня), Инуй, Ривера, Ескаланте (79 - Енрих), Жордан, Чарлез (63 - Кике)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/D8LjuO-8VmY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>