Рома успя да постигне победа с 1:0 над Ливърпул в контролна среща, която се игра на стадион "Фенуей Парк" в Бостън, САЩ.

Италианците стигнаха до успеха след попадение на Марко Бориело в последната минута на срещата.

При центриране от корнер нападателят отклони кълбото, което обаче се отби и в Агер, и реализира попадение, като голът бе записан на неговото име, макар и датчанинът също да игра с топката.

"Римските вълци" като цяло бяха по-активният отбор по време на този мач и при повече късмет можеха да стигнат дори до малко по-убедителен успех.

И двамата мениджъри заложиха на силни футболисти в своите състави, като за Рома впечатление направи присъствието на новите попълнения Ашли Коул и Хуан Итурбе, докато за Ливърпул в игра влязоха Емре Чан и Рики Ламбърт.

Неприятното за "Мърсисайдци" в този мач бе контузията, която получи Фабио Борини през първото полувреме в рамото.

Единственото по-чисто положение за англичаните в този мач иначе бе дело на Ламбърт в 60-ата минута, когато той изскочи на добра позиция и стреля в близкия ъгъл, но ударът му бе отразен от вратаря на противника.

ЛИВЪРПУЛ РОМА 0:1
0:1 Бориело 90'

ЛИВЪРПУЛ: Джоунс, Коатес (Агер 61), Кели (Коуди 65), Шкъртел, Енрике (Робинсън 46), Ибе (Сусо 77), Алън (Хендерсън 77), Борини (Чан 15), Лейва, Коутиньо (Филипс 85), Ламбърт (Петерсон 61)

РОМА: Скорупски (Лобонц 62), Коул (Калабрези 62), Кастан (Балаша 62), Бенатия (Романьоли 46), Сома (Учан 62), Наинголан (Емануелсон 62), Кейта (Паредес 62), Ляич (Бориело 62), Флоренци, Итурбе (Дестро 46), Тоти