Рома не допусна нова грешка срещу в Серия А и след 2:0 срещу Чезена се изравни по точки с Ювентус. И двата тима имат по 22 и еднаква голова разлика – по 16-4.

В предишните си две срещи Вълците паднаха с 1:7 от Байерн и направиха 0:0 със Сампдория, но сега успяха да стигнат до важни 3 точки.

Матия Дестро откри в 8-ата минута, когато завърши хубава комбинация. Торосидис изведе Жервиньо вдясно, той подаде успоредно на голлинията и нападателят реализира с удар отблизо.

Авторът на попадението продължи да бъде опасен и негов втори гол бе отменен заради засада, а след това вратарят Федерико Алиарди изби удара му, който бе насочен към далечния ъгъл.

След паузата домакините така и не успяваха да стигнат до второ решително попадение и в 69-ата минута Уго Алмейда можеше да изравни, но стреля покрай вратата с глава.

Все пак в 81-ата минута Даниеле де Роси успокои своите. Мапу Янга-Мбива достави добра топка и полузащитника вкара с удар от въздуха, за да върне Рома на пътя на победата.