Милан направи услуга на Ювентус, след като удържа 0:0 при гостуването си на Рома на „Олимпико” в мач от 16-ия кръг на Серия А.

Росонерите играха с човек по-малко в последните 20 минути след червения картон на Пабло Армеро, но стигнаха до точката, с която активът на отбора стана 25 точки.

Вълците пък отново изостават на 3 от лидера Ювентус. Като цяло те играха слабо, нямаха много положения, а добрите ситуации бяпа пропуснати от Жервиньо.

Хосе Холебас, чието наказание след мача с Дженоа, бе отменено, стартира за Вълците. Франческо Тоти водеше атаката. За Милан имаше една промяна от мача с Наполи, като Кристиан Сапата замени Адил Рами в отбрана.

Още във 2-ата минута Кейсуке Хонда стреля много силно отдалеч и затрудни Де Санктис, който все пак изби, а след това се справи и с добавката от малък ъгъл на Поли.

Последваха равностойни минути без сериозни опасности пред вратите. В 9-ата минута Жервиньо получи свободен отдясно на наказателно поле, но падаването му пред вратата не бе засечено.

Постепенно домакините станаха по-активни и опитаха да наложат натиск. Те започнаха да пресират противниците и да задържат играта в половината на Милан. Флоренци се включи при една ситуация, но не постигна нищо.

В 28-ата минута Тоти стреля силно от свободен удар, но от малък ъгъл Лопес боксира спокойно. Малко след това Жервиньо стигна до най-доброто положение за своите. Той проби в наказателното поле, създаде си позиция за стрелба, но от десетина метра стреля сравнително слабо и вратарят на Милан улови.

Последва и ситуация, при която Рома трябваше да получи дузпа. Центриране бе пратено към куп от играчи, където няколко души скочиха и Де Йонг, чията ръка бе вдигната високо, отклони топката извън терена. Реферите обаче явно не бяха сигурини, какво се случи и може би прецениха, че Жервиньо играе последен, така че замълчаха.

В 36-ата минута обаче Мексес изстреля истински снаряд от над 30 метра, като насочи топката в горния десен ъгъл, но Де Санктис внимаваше и успя да избие над гредата. До почивката не се случи нищо и паузата дойде при 0:0.

След това Милан започна по-добре и бе по-острият от двата отбора, като опита няколко далечни удара. Рома пък трудно организираше своите атаки и не притесняваше с нищо Диего Лопес.

В 70-ата минута обаче Милан остана с човек по-малко. При едно единоборство край тъчлинията Пабло Армеро игра с ръка. Бранителят вече имаше жълт картон, а реферът прецени, че в ситуацията е действал умишлено, което изглеждаше наистина така и го изгони.

Въпреки численото си предимство обаче, домакините продължава да се лутат в предни позиции. Направените смени не даваха резултат. В 83-ата Лопес не прецени добре една висока топка и напусна вратата си, а тя го прехвърли и се оказа в краката на Торосидис. Защитникът обаче вместо да подава успоредно на голлинията, опита удар от трудна позиция и бе безкрайно неточен.

Във втората минута на добавеното време Жервиньо пропусна чиста ситуация. Котдивоарецът нахлу в наказателното поле, размени пасове с Янга-Мбива и се оказа на чиста позиция, но пък стреля в тялото на Лопес, след като изглеждаше по-лесно да го преодолее.

Рома – Милан    0:0

Рома: Де Санктис, Майкон (81 Торосидис), Манолас, Янга-Мбива, Холебас, Наинголан, Де Роси (74 Дестро), Кейта, Флоренци (65 Ляйч), Жервиньо, Тоти
Милан: Лопес, Бонера, Мексес, Сапата, Армеро, Поли (81 Мунтари), Де Йонг, Монтоливо, Хонда (73 Алекс), Бонавентура, Менес (88 Ел Шаарауи)