Рома продължава участието си в Лига Европа, след като спечели с 2:1 гостуването си в Ротердам на Фейенорд и така заличи неособено доброто 1:1 у дома отпреди седмица.

Адем Ляйч даде важен аванс на Вълците в добавеното време на първата част, но във втората червен картон на играч на домакините изнерви феновете, които накараха рефера да прекъсне двубоя. След подновяването му двата тима си размениха по един бърз гол и в крайна сметка радостта бе за италианците.

Така те прекъснаха серията си от 6 поредни мача без победа в Европа, като в този турнир отборът не бе печелил от 5 двубоя, а именно от декември 2009-а.

Рома имаше повече положения, като в 15-ата минута стигнаха до добро положение. След свободен удар и късо разиграване, Тоти стреля, но топката срещна гредата от външната страна.

Домакините отговориха с удар на Тоорнстра, който бе избит от вратар, като при опита си да стигне до допката Казъм Ричардс получи удар в лицето от Де Роси с лакът, но реферът не отсъди нищо.

Малко преди паузата гостите натиснаха и в добавеното време на първата част стигнаха до важния гол. Хубаво подаване отдясно на Пянич стигна до свободния на далечната греда, където Адем Ляич засече от въздуха с левия крак и вкара.

Втората част започна спокойно преди в 55-ата минута напрежението да ескалира. Резервата на домакините Де Врееде опита да си върне една загубена топка, но атакува твърде остро Манолас, като намери глезена му и реферът го изгони.

Феновете на домакините побесняха и засипаха терена с предмети, като според информациите един от тях е ударил и рефера Тюрпен, който прекъсна мача и накара отлорите да се приберат в съблекалните. Двубоят бе продължен около 20 минути по-късно.

Треньорът на домакините реши да пусне Елвис Ману и това се оказа блестящ ход. Веднага след подновяването на играта Ел Ахмади даде хубав пас, резервата се измъкна между двамата централни защитници и изравни.

Радостта на холандците обаче бе кратка. В 60-ата минута Торосидис остана сам отдясно и достави прекрасна ниска топка пред вратата, където Жервиньо се измъкна и вкара с удар от границата на вратарското поле.

Попадението обезвери домакините, които въпреки че продължаваха за опитват да атакуват, трудно стигаха до голови ситуации. Все пак в 68-ата минута Ману се измъкна зад отбраната, но Скорупски внимаваше и предотврати опасността.

В последните минути холандците създадоха напрежение в наказателното поле на съперника на няколко пъти и при малко повече точност можеха и да изравнят. Така тяхната поредица от 12 победи и равен в последните им 13 домакинства през сезона във всички турнири, приключи.

Фейенорд – Рома    1:2

0:1    Ляйч    45+3
1:1    Ману    57
1:2    Жервиньо    60

Фейенорд: Вермеер, Буларуз (56 Ману), Ван Беек, Конголо, Нелом, Ел Ахмади, Тоорнстра, Класи, Карсдорп, Казим-Ричардс (30 Де Вреде), Вилена (84 Ашакбар)
Рома: Скорупски, Манолас, Торосидис, Янга-Мбива, Холебас, Кейта, Де Роси, Пянич (74 Наинголан), Ляйч (74 Итурбе), Тоти (82 Паредес), Жервиньо