Чаканият с огромен интерес осминафинал мач-реванш от Лига Еропа между Рома и Фиорентина разочарова непредубедения фен. Гостите от Флоренция разбиха своя съперник с 3:0 като гости и се класираха за следващия кръг след ремито 1:1 на свой терен.

За разочарование на домакинските привърженици, „Виола” вкара три бързи гола още до 20-ата минута, което накара част от стадиона да си тръгне още тогава.

След почивката само късметът помогна на ‘вълците” да не запишат още по-срамна загуба. В последните си 11 мача Рома има само 1 победа.

„Виолетовите” получиха право на дузпа още в 7-ата минута, след като Холебас подсече глупаво Фернандес в пеналта. Родригес изпълни и вкара, но реферът нареди да пребие удара, тъй като негови съотборници бяха навлезли в наказателното. И при втория си опит обаче той не сбърка и откри.

В 18-ата мин вратарят Скорупски закопа отбора си. Полякът се опита да спаси една излизаща в аут топка и я перна с ръка, тя обаче отиде у бдителния Алонсо, който я догони я бутна празната врата за 0:2.

В 21-ата Фиорентина нанесе и третия си удар. След центриране от корнер Басанта вкара с глава. В радостта си след това Валеро успя да му отвори аркада над дясната вежда, но бранителят бе закърпен набързо.

Малко по-късно Ляич пробва опасен удар, спасен от Нето. Преди края на полувремето пък Валеро изчисти от голлинията нов удар на Ляич.

След почивката Фиорентина се затвори и дебнеше объркания си опонент на контри, които бяха много опасни. В 48-ата мин. Салах надбяга двама защитници, финтира трети , но прати топката в гредата.

Малко след това пак той изведе Бабакар сам срещу Скорупски, но вратарят този път спаси.

Рома отвърна с положение преж Жервиньо в 59-ата мин, когато Жервиньо преодоля Нето, но в последния момент Басанта скочи в краката му и изби.

В 77-ата Салах тресна и втората си греда в мача, а малко преди края Ляич си заслужи втори жълт картон и Рома завърши мача с десет души.

Жребият за четвъртиналите е утре в 14:00 часа.

РОМА – ФИОРЕНТИНА 0:3

0:1 Родригес (9’-д)

0:2 Алонсо (18’)

0:3 Басанта  (21’)

Червен картон: Ляич (88’)

РОМА: Скорупски, Холебас, Янга-Мбива, Манолас, Торосидис, Кейта, Де Роси, Пянич, Ляич, Флоренци, Жервиньо

ФИОРЕНТИНА: Нето, Савич, Родригес, Басанта, Хоакин, Фернандес, Бадел, Валеро, Алонсо, Бабакар, Салах