Лацио измести големия враг Рома от второто място в Серия „А”. „Орлите” удариха без проблеми Емполи у дома с 4:0 в мач от 30-ия кръг и се възползваха от поредната грешна стъпка на своите съгражданите, повеждайки им с точка в подреждането.

Маури, Клозе и Кандрева решиха мача още преди почивката, а Андерсон добави още едно попадение след нея. Дори червеният картон на Новарети след час игра не помрачи настроението на „Олимпико”.

На другия полюс бяха феновете на Рома. След почти цял сезон, изкаран в подножието на върха, сега отборът им се срина до третата позиция след ремито 1:1 срещу Торино.

Флоренци изведе „вълците” напред в 58-ата минута от дузпа, но малко по-късно Макси Лопес изравни за „биковете.

В един от най-интересните мачове днес пък, Наполи разби Фиорентина с 3:0 и се нареди на четвъртото място, измествайки оттам днешния си противник. Мертенс откри за южняците, а Хамшик и Кайехон добавиха две попадения след почивката.