Рома се изкачи поне временно на 2-о място в италианската Серия А, след като у дома се наложи над Дженоа с 2:0.

Сейду Думбия откри резултата в 35-ата минута, а в 93-ата Алесандро Флоренци затвърди успеха на домакините, който ги изпрати две точки над Лацио.

Лацио по-късно днес играе с Аталанта като гост, а 2-ата позиция е особено важна, тъй като дава директна квота за място в Шампионската лига.

Днес Дженоа не показа същата игра, каквато демонстрира при успеха над Милан в сряда с 3:1, но остава в битката за Лига Европа.

Първата възможност за домакините беше в 25-ата минута, но вратарят Матия Перин спаси удара на Раджа Наинголан. Десет минути по-късно Думбия откри резултата заради грешка на защитника на гостите Факундо Ронкалия.

След почивката домакините продължиха да атакуват, а Миралем Пянич пропусна добра възможност в 53-ата минута.

В последните 20 минути Даниеле де Роси и Жервиньо имаха опции да вкарат, а крайното 2:0 оформи Флоренци, който направи продължителен рейд, стартирал от собствената половина на отбора.