Порто тресна с 3:0 Рома на "Олимпико" и с общ резултат 4:1 се класира в груповата фаза на Шампионската лига. Попаденията за гостите забиха Фелипе (8), Мигел Лаюн (73) и Хесус Корона (75).

Драмата обаче дойде след двата червени картона за играчи на "вълците". Първо от игра бе изгонен Даниеле Де Роси (40), а след него под душовете преждевременно бе пратен и Емерсон (50).

Това естествено помогна сериозно на гостите, които вкараха нови голове, взеха си победата и в крайна сметка се уредиха в групите на Шампионската лига. Рома от своя страна ще продължи участието си в Лига Европа.

Срещата на "Олимпико" започна лудо, като още във втората минута Рома можеше да вкара, но Раджа Наинголан пропусна. Шест минути по-късно Порто избухна. Отавио асистира на Фелипе и той с глава вкара за португалците.

В следващите минути домакините натиснаха здраво, но последователно Раджа Наинголан и Един Джеко не успяха да опънат мрежата на гостите и да изравнят. В 37-ата минута отново Един Джеко стреля към вратата на съперника, но ударът му бе спасен.

Три минути по-късно Рома остана в намален състав, след като от игра бе изгонен Даниеле Де Роси. До края на полувремето с пропуски се отчетоха Бруно Перес за Рома и Ектор Ерера за Порто.

Втората част започна с нов червен картон за Рома, като от игра бе изгонен и Емерсон. Така домакините останаха с девет футболисти. В следващите минути Порто тотално доминираше, но изпусна изгодни ситуации чрез Отавио и Иван Маркано.

След час игра отново гостите моеха да вкарат, но този път Сержио Оливейра от чиста позиция стреля в аут. Осем минути по-късно Раджа Наинголан стреля с глава, но неточно. Така се стигна до 73-ата минута, когато Мигел Лаюн вкара за 0:2 и реши всичко.

Две минути по-късно стана и 0:3, когато точен бе Хесус Корона. Така Порто е в групите на Шампионската лига, докато Рома ще се задоволи с Лига Европа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/a5ZDcSvned8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Рома - Порто 0:3

0:1 Фелипе (8)
0:2 Мигел Лаюн (73)
0:3 Хесус Корона (75)

Рома: СЧЕСНИ, БРУНО ПЕРЕС, КОНСТАНТИНОС МАНОЛАС, ДЕ РОСИ, ХУАН ХЕСУС, КЕВИН СТРООТМАН, ЛЕАНДРО ДАЙНЕЛ ПАРЕДЕС, МОХАМЕД САЛА, НАИНГОЛАН, ДИЕГО ПЕРОТИ, ЕДИН ДЖЕКО

Порто: КАСИЯС, МАКСИ ПЕРЕЙРА, ФЕЛИПЕ, ИВАН МАРКАНО, АЛЕКС ТЕЛЕС, ЕКТОР ЕРЕРА, ПЕРЕЙРА, ХЕСУС КОРОНА, ОТАВИО, АНДРЕ АНДРЕ, АНДРЕ СИЛВА