Рома разби румънския шампион Астра с 4:0 в мач от група "Е" на Лига Европа. Римските вълци не оставиха никакъв шанс на комшиите от Гюргево и с по два гола през двете полувремена стигнаха до категоричната победа.

С две асистенции се отчете живата легенда на отбора Франческо Тоти, който преди дни навърши 40 години. Така Рома събра четири точки след равенството с Виктория (Пилзен) в първия си мач и дели първото място с Аустрия (Виена).

Тимът на Лучано Спалети не остави съмнения в превъзходството си и откри резултата още в 15-ата минута. След центриране на Тоти от фаул румънската защита увисна лоши и Кевин Щроотман от няколко метра заби топката мрежата.

В края на полувремето Рома отново ликуваше след статично положение. Лунг изби мощна тупалка от пряк свободен удар на Тоти, но Фацио пред голлинията добута топката във вратата за 2:0.

Доминацията на италианците продължи и след почивката, като само десет минути римляните убиха всякаква интрига в двубоя. В 47-ата минута Пероти проби отляво и центрира остро, а Фабрицио неволно прати топката в собствената си врата.

В 55-ата минута Тоти избухна с невероятен пас зад румънската защита за Мохамед Салах, който с хладнокръвно преодоля Лунг и направи 4:0.

До края на мача Рома свали темпото и не си даваше много зор, а рухналите румънци така и не намериха сили поне за почетен гол в мача.

Рома - Астра 4:0

1:0 Щроотман 15