Рома постигна изненадваща победа с 3:1 при визитата си на Наполи, на "Сан Паоло", в дербито от 8-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините бяха без новата си звезда Милик за днешната среща, тъй като полякът се контузи тежко, а на неговото място на върха, на атаката, застана Габиадини.

"Партенопеите" обаче изобщо не впечатлиха в офанзивен план и в крайна сметка допуснаха второ поредно поражение в елита.

Джеко вкара и двата гола за гостите в 43-ата и 53-ата минути, а още едно попадение наниза Салах в 86-ата минута.

Почетното попадение за домакините пък бе дело на Кулибали в 58-ата минута.

След този мач домакините Наполи е 3-и с 14 точки, докато "джалоросите" се изкачиха на втората позиция и имат 16 пункта в актива си, като са само на 2 точки от лидера Ювентус.

Срещата започна при приятно време от 25 градуса, а в състава на домакините Максимович замени контузения Албиол, докато в този на гостите срещата пропуснаха Стротман, Броно Перес, Вермаелен, Руи и Рюдигер, които са контузени.

В първите няколко минути домакините стигнаха до перфектен голов шанс, но пък удар на Инсине от фаул премина само на броени сантиметри покрай страничнта греда.

Гостите отговориха с воле на Джеко, който засече топката след пас на Пероти, но в крайна сметка кълбото премина над напречната греда.

При второто си опасно положение, което бе към средата на полувремето, за Наполи Гулам центрира много остро в наказателното поле, но Габиадини някак си не успя да засече топката.

Малко след това пък Рейна надуши намеренията на Джеко, който излизаше на позиция сам срещу него и успя да улови една доста опасна топка.

В 43-ата минута все пак Джеко успя да вкара и даде аванс на своя тим.

Toй бе намерен прекрасно от Салах точно на точката за изпълнение на дузпата и с техничен удар по земя матира противниковия страж и даде аванс на тима си в резултата.

След почивката Наполи започна активно и Шчесни се наложи да спасява много опасен удар на Гулам в 48-ата минута, но само шест след това домакините бяха попарени отново. И отново от Джеко.

Босненецът засече с глава хубаво центриране на далечната греда и за втори път разплака Шчесни.

Домакините обаче се върнаха в мача след гол на Кулибали в 58-та минута.

Той засече великолепно центриране от корнер на Гулам и остави шансовете на неговия тим да се измъкне с положителен резултат живи.

През следващите минути домакините всячески се мъчеха да стигнат до интересни положения, но те просто не искаха да влизат.

В крайна сметка в 86-ата минута Салах уби всякаква интрига с третия гол за Рома.

Той проби по фланга и излезе сам срещу вратаря, а след това мушна топката покрай него, за да реализира.

Наполи - Рома 1:3