Рома изпусна по нелеп начин победата срещу Аустрия Виена в Лига Европа в зрелищено равенство 3:3 на "Олимпико". Десетина минути преди края на двубоя римските "вълци" водеха с 3:1, но късни голове на австрийците шокираха домакините.

Две попадения за италианците заби Стефан Ел Шаарави, а великият Франческо Тоти даде два брилянтни голови паса в своя мач €№100 в европейските клубни турнири. В крайна сметка Рома се задоволи само с точа, но въпреки това остава начело в група "Е" на Лига Европа с равни точки с Аустрия.

Рома очаквано започна силно мача в търсене на ранен гол, за да си улесни мача. В 8-ата минута Флоренци можеше да открие резултата, но мощният му удар по диагонала отдясно бе спасен от вратаря Албер. Гостите от Виена дебнеха на контраатаки и още при първия опит изненадаха "вълците".

В 17-ата минута Куяде центрира в наказателното поле, където Холзхауер с брилянтно воле простреля Алисон за 0:1. Рома обаче отвърна веднага на удара - в 19-ата минута Жерсон пусна страхотен извеждащ пас зад австрийската защита за Ел Шаарави, който елегантно прехвърли вратаря Алмер и изравни резултата.

В 25-ата минута Аустрия получи тежък удар, след като вратарят Алмер се контузи и бе принудително заменен от Хаджикич.

В 34-ата минута римските "вълци" повториха нападателната акция, за да обърнат резултата. Вездесъщият Франческо Тоти пусна гениален пас за Ел Шаарави, който сам срещу вратаря хладнокръвно заби втория си гол в мача.

След почивката Рома продължи да държи конртола върху мача. В 70-ата минута Тоти отново блесна с голов пас. Принца на Рим центртира с външен фалц в наказателното поле, където на далечната греда Флоренци от воле разстреля Хаджикич и опече мача на "вълците".

В 82-ата минута Аустрия се върна в мача, след като резервата Проскоп от десетина метра наказа Алисон. Секунди по-късно австрийците шокираха "Олимпико" с изравнителен гол на Кайоде, който засече остро центриране на Шради. В самия край гол на резервата Един Джеко бе справедливо отменен заради засада и резултатът остана непроменен.

Рома - Аустрия Виена 3:3

0:1 Холцхауер 16
1:1 Ел Шаарави 19
2:1 Ел Шаарави 34
3:1 Флоренци 70
3:2 Проскоп 82
3:3 Кайоде 84

Рома: Алисон, Флоренци (Емерсон), Манолас, Фацио, Жезус (81 - Джеко), Нианголан, Паредес, Жерсон, Итурбе, Ел Шаарави (65 - Салах), Тоти

Аустрия: Алмер (25 - Хаджикич), Ларсен, Стронати, Филипович, Марчинко, Холцхауер, Зербест, Венуто (Шради), Пирес, Груенвалд (78 - Прокоп), Кайоде

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/wqhEXXe3iGw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>