Рома си върна второто място в Серия А, след като обърна у дома Сасуоло за 3:1. Гостите изненадващо откриха резултата чрез Грегоар Дефрел, но още до почивката “вълците” свършиха работата си с голове на Леандро Паредес и Мохамед Салах. През втората част Един Джеко подпечата успеха на тима си.

С тази победа Рома си върна второто място в класирането, след като събра актив от 65 точки, с две повече от Наполи. Далеч напред със 73 е шампионът Ювентус.

Лучано Спалети изненадващо остави голмайстора си Един Джеко на резервната скамейка и заложи на схема с фалшива деветка. При една контраатака още в 8-та минута обаче Дефрел вкара страхотен гол с удар от точката на дузпата, с който не остави никакви шансове на Войчех Шчесни.

Малко след това Сасуоло можеше да направи нещата за Рома още по-сложни, но Дефрел пропусна при сходна ситуация. В 16-та минута Паредес изравни след мощен удар от границата на наказателното поле. Последва натиск на домакините, но Антонио Рюдигер и Ел Шаарави пропуснаха. Така се стигна до заключителната минута на първата част, когато Мохамед Салах вкара отблизо за 2:1.

След почивката Спалети все пак пусна Джеко, който показа инстинкта си на голмайстор в 68-та минута. Босненецът получи прекрасен извеждащ пас от Кевин Строотан, пребори се със защитник и отблизо направи 3:1.

Рома - Сасуоло 3:1

0:1 Грегоар Дефрел 8’

1:1 Леандро Паредес 16’

2:1 Мохамед Салах 45’

3:1 Един Джеко 68’

Рома: Шчесни, Рюдигер, Пацио, Манолас, Переш (60 - Джеко), Паредес (87 - Де Роси), Строотман, Емерсон, Наинголан, Салах (76 - Пероти), Ел Шаарави

Сасуоло: Консигли, Лечерт (46 - Лирола), Ачерби, Пелузо, Дел’Оро, Пелегрини, Мисироли (69 - Ричи), Дънкан, Берарди, Политано, Дефрел (58 - Матри)