Рома изпрати дългогодишния си лидер и капитан Франческо Тоти с много инфарктна победа.

В мач от последния 38-и кръг на италианския елит "римските вълци" надвиха с 3:2 в последния момент гостуващия Дженоа на своя "Олимпико".

Така отборът финишира на 2-ото място с актив от 87 точки, докато "грифоните" си бетонираха 16-ата позиция с 36 пункта.

Принца на Рим първоначално остана на пейката, но се появи в игра, в 55-ата минута.

В този мач столичани имаха нужда от успех, за да изпреварят Наполи и в крайна сметка отборът го завоюва по доста инфарктен начин - в последната минута.

Срещата започна по страхотен начин за гостуващия отбор, който още в 3-ата минута стигна до попадение и аванс в резултата.

Пелегри бе изведен от Лазович сам срещу вратаря, а след това напредна няколко метра и с премерен удар успя да реализира.

В 10-ата минута обаче Джеко с балонно центриране около дъгата бе намерен сам пред наказателното поле и за босненеца не бе никакъв проблем да изравни от близка дистанция.

В 74-ата минута Джеко намери Де Роси около точката на дузпата и с точен удар в долния десен ъгъл един от лидерите на столичани направи обрата в срещата пълен.

По всичко изглеждаше, че след този мач цял Рим ще празнува, но в 79-ата минута Лазович изравни.

Лаксалт го намери в малкото наказателно поле и голмайсторът с глава прониза Шчесни от близка дистанция.

В 90-ата Джеко отклони една центрирана топка към Пероти, който от близка дистанция разстреля противниковия страж.

РОМА - ДЖЕНОА 3:2