Рома триумфира в дербито на италианската столица Рим, след като се наложи над Лацио с 2:1 в мач от 13-ия кръг на Серия "А".

След скучно първо полувреме, в което така и не паднаха голове, Рома реализира две бързи попадения след почивката.

Диего Пероти даде аванс на "вълците" в 49-ата минута от дузпа, а 4 минути по-късно асистира на Раджа Наинголан, който покачи на 2:0.

Притиснати до стената, символичните гости от Лацио натиснаха в последния половин час, но стигнаха само до един гол, който бе реализиран от Чиро Имобиле от дузпа, отстъдена за игра с ръка на Костас Манолас.

В класирането Рома излезе временно на трето място с 30 точки, докато Лацио е на пета позиция с 28.

Рома – Лацио 2:1

Голмайстори: 1:0 Пероти (49-д), 2:0 Наинголан (53), 2:1 Имобиле (72-д)

Рома: Алисон, Флоренци, Костас Манолас, Федерико Фасио, Александър Коларов, Раджа Наинголан, Даниеле де Роси, Кевин Строотман, Стефан Ел Шаарауи, Един Джеко, Диего Пероти
Треньор: Еузебио Ди Франческо

Лацио: Томас Стракоша, Бащош, Стефан Де Фрай, Стефан Раду, Адам Марушич, Марко Пароло, Лукаш Лейва, Сергей Милинкович, Савич, Ненад Лулич, Луис Алберто, Чиро Имобиле
Треньор: Симоне Индзаги

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ArOYVYUmNec" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>