Рони О'Съливан се класира за полуфиналите на втория по сила турнир в календара UK Championship, побеждавайки Мартин Гулд с 6-3 части.

Петкратният победител в надпреварата стартира с два бързи сенчъри брейка от 107 и 106 точки, с които успя да респектира сънародника си. Ракетата взе и следващия фрейм, в който имаше нужда от няколко визити край зеленото сукно.

Гулд имаше своите реални шансове в четвъртата част, когато преклони глава след много класна сейфти битка. След почивката Мартин дръпна стабилно в резултата, но не довърши започнатото и Рони го наказа с халф-сенчъри брейк от 55 точки, доближавайки се на фрейм от успеха.

Опрян до стената, Гулд отпусна ръката и конструира великолепни серии от 101, 61 и 70 точки, но О'Съливан отговори със солиден брейк от 94 точки и затвори мача.

На полуфиналите Ракетата ще играе със Стивън Магуайър, чийто четвъртфинален мач с Джо Пери се разви по идентичен начин - шотландецът поведе с 5-0 и спечели с 6-3.