Мартен Фуркад от Франция спечели титлата в преследването на 12.5 километра за мъже по биатлон на 22-е олимпийски игри в Сочи. Така той донесе първи медал за Франция от олимпиадата.
25-годишният Фуркад, който е лидер в класирането за сезона за Световната купа, бе едва шести в спринта. Той направи само една грешка в четирите си стрелби и измина дистанцията за 33:48.6 минути.
Двама българи участваха в състезанието. Красимир Анев е 48-и, а Владимир Илиев - 55-и от 59 стартирали. За Фуркад това е втори медал от олимпийски игри след среброто в масовия старт във Ванкувър'2010.
Той вдигна победоносно ръце веднага след последната си стрелба. Французинът е петкратен световен шампион и двукратен носител на Световната купа за 2012 и 2013 година. Втори завърши Ондрей Моравец (Чехия) на 14.1 секунди, след като повали всичките 20 мишени.
Трети е друг французин - Жан Гийом Беатрикс с един пропуск на огневия рубеж и изоставане от 24.2 секунди. Олимпийският шампион в спринта Оле Ейнар Бьорндален от Норвегия пропусна да стане най-успешният състезател на зимни олимпийски игри с 13 медала.
Той направи три грешки в стрелбата и завърши четвърти на 25.9 секунди след победителя. Канадецът Жан Филип Льогелек водеше след втората стрелба, но падна на един от завоите по трасето и финишира една 26-и.
Руснакът Евгени Устюгов финишира пети. Олимпийският шампион в дисциплината от Ванкувър'2010 Бьорн Фери (Швеция) се класира 30-и. Красимир Анев се нареди 48-и с 5 грешки в стрелбата и изоставане от 4:59.0 минути, а Владимир Илиев - 55-и от 59 стартирали. Илиев пропусна 7 мишени и финишира на 5:56.0 минути след Фуркад.







Разбиха нелегален склад за вейпове в София
Пожарникари, армия и хеликоптер овладяха огъня в Котелско
Чуков: Няма военна логика Иран да хаби скъпи ракети за две цистерни в "Безмер"
F-16 за България се отлагат до 2030 г.: Какви са вариантите пред София?
Кримка задигна автомобил във Велико Търново, откриха го потрошен
MrBit вкарва феновете в мачовете на Локомотив (София)
10 впечатляващи BMW-та, които не стигнаха до серийно производство
Нови натриеви батерии правят революция при евтините електромобили
BYD и Xpeng завладяват Европа, но дължат пари на дилърите
Защо добавянето на дестилирана вода към антифриза е опасно
Ислам Махачев с медицинска забрана след UFC 330
Мохамед Мокаев срещу олимпийски шампион по борба на Hype 19
Алекс Перейра – Джош Хокит е в процес на разработка
PFL започва ексклузивни преговори с Усман Нурмагомедов за нов договор
Билкови репеленти срещу насекоми, 2
МЗ представи новия модел за здравна реформа: ЦАР остава самостоятелен, РЗИ стават дирекции към министерството
Какво е анафилактичният шок?
Контраст-усилена мамография – кога се използва вместо обикновена мамография или ЯМР?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар