Най-добрият български тенисист Григор Димитров стана Спортист №1 на България за 2014-та година.

Гришо записа уникална година в света на тениса, след като стигна до №8 в ранглистата на ATP.

През сезона Димитров успя да грабне три турнирни титли, като стигна полуфинал на Уимбълдън, и четвъртфинал на Australian Open.

Гришо в момента е на подготовка в САЩ и не присъстваше на церемонията по награждаване

На второ място в класацията остана Иван Марков, който спечели сребърен медал в двубоя в категория до 85 килограма на Световното първенство по вдигане на тежести в Алмати (Казахстан).

Трета е Сани Жекова разминала се с медал от Олимпиадата в Сочи.

В десетката попаднаха още Станимира Петрова (бокс), Кубрат Пулев (бокс), Цветана Пиронкова (тенис), Станилия Стаменова (кану-каяк), Боян Петров (алпинизъм), Мирослав Кирчев (кану-каяк) и Александър Костадинов (борба).

За треньор на годината бе избрана наставничката на златните ни момичета от ансамбъла по художествена гимнастика - Ина Ананиева.