Изпълнителният директор на England Lawn Tennis Club Роджър Дрейпър изказа мнението си, че приетите промени в данъчното законодателство на Великобритания ще помогнат за привличане на елитни тенисисти за участие в британските турнири.
Преди, съгласно британското данъчно законодателство, чуждестранните тенисисти освен че трябваше да плащат основните данъци, им се налагаха и отчисления от наградния фонд и други средства, получени при участието им на турнири, които се провеждат на територията на Обединеното кралство.
Това е една от причините, заради която много от тенисистите отказваха участие в състезания на кортовете на “Куинс клъб”, които предшестват старта на “Уимбълдън” и предпочитаха да участват на провеждащия се по същото време турнир в Хале.
По тази тема много пъти се е изказвал и световният номер 2 Рафаел Надал. Той вече обяви официално, че няма да участва в “Куинс клъб” през юни, а също така сподели, че обмисля и да пропусне други състезания, провеждащи се в Англия.

Пияни и дрогирани шофьори по пътищата: Над 15 хиляди проверени за 24 часа
Fibank представи традиционния си благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика
13-тата заплата в частния сектор остава в историята
Тръмп пред Politico: Украйна достига точка, в която няма да има демокрация и е време за избори
Fibank представи традиционния си благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика
Комисията по бюджет прие на първо четене ревизирания бюджет на НЗОК и ДОО
Вижте 128-годишната история на Rolls-Royce в 4-минутен клип
Без изненади - японски марки правят най-здравите нови автомобили
Създателят на Porsche Taycan поема Mercedes-AMG
Ford връща Fiesta с помощта на Renault
Али Юзеир се завърна в стил: зрелищен нокаут за по-малко от три минути на SENSHI 29
Брендън Морено недоволен от спирането на мача на UFC 323
Мераб Двалишвили: „Ще се върна по-силен и ще си върна пояса“
БФ по Сумо отличи най-добрите спортисти за 2025
Какво е влиянието на епигенетиката при ендометриозата?
БАПЗГ организира протести в цялата страна от сряда заради ниските минимални заплати в последните проектобюджети
Как разпознаваме цветовете?
Фондация „Майки за донорството“ организира благотворителен базар в подкрепа на семейства с репродуктивни проблеми
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар