Световният номер три Роджър Федерер разкри в навечерието на старта си на супер турнира в Мадрид какви са очакванията му за предстоящата надпревара и своите стремежи и амбиции до края на сезона.

“Този клей действително се различава от това, което познаваме. За сега не мога да кажа дали това е само визуално въздействие или и свойствата му са различни. Трябва да отчетем, че тук беше дъждовно и доста по-студено от обичайното, а това влияе на покритието. Ще бъде интересно да играя тук и в горещо време.”

“През последните няколко месеца се състезавах с травма, но сега всичко е наред и за това съм изключително радостен. Всичко е наред. Връщам се отново на корта в страната на Рафа и ще играя на покритие, на което той доминира през последните години.”

“Главната ми цел е да се убедя, че както и преди все още съм конкурентноспособен. Доволен съм, че пристигнах тук и с нетърпение очаквам началото на състезанието. Обикновено не правя големи паузи между участията си, но този път това беше нужно.”

“Ако спечеля турнир от “Големия шлем” ще бъда много близко до това отново да стана световен номер едно, но разбира се действителността често се различава от очакванията. Затова в момента съм съсредоточен единствено върху предстоящия ми двубои тук в Мадрид в сряда.”

“Мечтата ми е отново да стъпя на световния връх през този сезон и ще се боря със всички сили за това. Ако тя не се сбъдне, няма нищо страшно – просто ще се постарая да печеля турнири, което само по себе си е много вълнуващо.” – казва 16-кратния носител на трофеи от турнири на “Големия шлем”.

Междувременно австралиецът Род Лейвър коментира перспективите пред Роджър Федерер и Рафаел Надал. “Роджър показва великолепен тенис и може да спечели всеки турнир. Смятам, че е способен да спечели поне още един Мейджър.”

“Що се отнася до Надал, той е доста по-млад и има сили за още два-три “Ролан Гароса”. Той обича и “Уимбълдън”, така че защо да не спечели и него.” – допълва австралийската тенис-звезда.