Неподражаемият Роджър Федерер написа поредната златна страница в историята на аристократичната игра, след като днес спечели своята 234 победа в турнирите от Големия шлем.
В среща от втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис в Париж Маестрото от Базел не допусна изненада, въпреки че срещна изненадваща съпротива от представителя на Румъния Адриан Унгур за крайното 6/3, 6/2, 6/7, 6/3.
По този начин Федерер излезе еднолично начело в престижната класация, изпреварвайки легендата в тениса Джими Конърс, който до този момент държеше водачеството с 233 успеха.
Мачът започна напълно според очакванията, като в първите две части швейцарецът изцяло контролираше събитията на корта и без никакви затруднения успя да поведе с 2:0 сета.
В началото на третата част обаче Федерер допусна моментна загуба на концентрация – грешките в отиграванията му зачестиха, докато от другата страна на мрежата 92-ят в света румънец даваше най-доброто на което способен и в десетия гейм (при 5/4) стигна до две възможности за затваряне на сета.
С отлични начални удари швейцарецът се измъкна от критичната ситуация и впоследствие успя да се добере до тайбрек, където дори поведе с 6:4 и имаше два мачбола.
Вместо да сложи точка на спора Федерер стори и невъзможното да удължи двубоя си, позволи на Унгур да спечели следващите четири разигравания и така да се върне в мача намалявайки изоставането си на 1:2 сета.
Все пак до сценарият от снощи със Серена Уилямс не се стигна и в четвъртата част Маестрото набързо вкара развоя на събитията в обичайното им русло, осигури си комфортна преднина от 3/0, като до края на мача не позволи на румънеца да застраши аванса му.
Така освен рекордната 234 победа, Роджър Федерер си осигури място и в третия кръг на Ролан Гарос, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Никола Маю и Мартин Клижан.
Статистиката от двубоя:
| Федерер | Унгур | |
| 64 | 1-ви сервис % | 64 |
| 15 | Асове | 5 |
| 1 | Двойни грешки | 7 |
| 40 | Непредизвикани грешки | 37 |
| 50 | Уинъри | 36 |
| 4/12 | Възможности за пробив | 0/6 |
| 139 | Общо спечели точки | 115 |

Ивайло Нецов: Българският пазар е твърде малък за четири платформи за доставки на храна
Майкъл Сампери и Улрик Бокеме с впечатляващи победи на SENSHI 29 във Варна
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
Цали Юзеир нокаутира Карим Мабрук в първия рунд на SENSHI 29
Неприятна травма прекрати битката между Янис Стофоридис и Декстър Суис на SENSHI 29
Мантас Римдейка приспа Флорин Иваное на SENSHI 29
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар