Бившата шампионка от Откритото първенство на Великобритания и основна фаворитка са титлата Петра Квитова стартира с измъчена победа участието си на престижния международен тенис турнир от категорията “Премиер” в Монреал.
В среща от втория кръг на надпреварата, играна рано тази сутрин българско време, чехкинята, която е поставена под номер 5 в основната схема, трябваше да заличава сет пасив срещу Ксения Первак преди да стигне до победното 4/6, 7/6, 6/0.
Квитова започна агресивно двубоя, но непредизвиканите грешки от ракетата й бяха малко в повече и вместо да притисне съперничката си тя й даваше лесни точки, от което рускинята се възползва максимално и измъкна първата част.
Във втория сет двете състезателки си размениха по два пробива, за да се стигне до тайбрек, където чехкинята бе безапелационна и след 7:0 възстанови статуквото на корта.
В заключителната трета част Петра бе пълновластна господарка на корта и дори не даде гейм на своя съперничка, което й гарантира място в следващата фаза от надпреварата, където ще срещне победителката от двойката Пън Шуей – Марион Бартоли.
Също в среща от втория кръг на надпреварата друга представителка на Чехия – Луси Шафарджова спря устрема на състезаващата се за Казахстан Сесил Каратанчева и след 6/4, 6/4 сложи край на устрема на младата софиянка.
Резултати:
Монреал
II кръг:
Саманта Стоусър
7
4
Симона Халеп
5
4
R
Сара Ерани
6
6
Яна Чепелова
3
2
Шанел Скийпърс
1
Флавия Пенета
4
R
I кръг:
Пън Шуей
7
6
Араван Резаи
5
3
Варвара Лепченко
6
6
Ан. Павлюченкова
2
3

Училище в Стара Загора празнува с песни, танци и бисквитки с лика на Славейков
Пострадали от наводнението в Бургаско: Причина са изсечените гори в Странджа
В понеделник се очаква да започне евакуация на кораба "Кайрос" край Ахтопол
Проблемът със Закона за доброволчеството продължава да е голям
Симеонов: Тайничко и Борисов стиска палци на протеста
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Дейна Уайт остава начело на UFC поне още пет години
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
SENSHI 29: Зрелищни нокаути, драматични обрати и силни български победи във Варна
Пьотр Ян отново на върха: Руснакът си върна титлата в категория петел на UFC
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар