Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров успя да спечели първия си двубой от квалификациите на силния турнир в Токио.

Той успя да победи представителя на домакините Хираки Кондо със 7:5, 6:4.

Като цяло срещата започна равностойно и двамата играеха гейм за гейм, но Гришо успя да пробие опонента си в първия сет и в крайна сметка това му помогна да вземе частта и да дръпне в резултата, в своя полза.

Вторият сет обаче бе малко по-труден за българския състезател, тъй като той допусна пробив в третия гейм, но го върна още при следващото подаване на Кондо.

При 5:4 в своя полза Гришо проби за втори път в сета своя противник и в крайна сметка спечели частта и мача.

С тази победа 21-годишният Димитров, който е водач в предварителната схема, спечели за ранглистата 10 точки и 1000 долара от наградния фонд.

Във втория квалификационен кръг Гришо ще срещне Васек Пошпишил от Канада или Рикардо Гердин от Италия.

Преди броени дни иначе Димитров отпадна от турнира в Банкок, след като претърпя загуба от французина Ришар Гаске.