Бившата №1 в света Винъс Уилямс си осигури участие в турнира на шампионките в София в последния момент, след като вчера завоюва титлата в Люксембург.

Това е първа титла за Винъс Уилямс от повече от две години насам. За последно американката бе спечелила турнира в Акапулко през 2010 година.

През последните два сезона Уилямс често страда от контузии, които й попречиха да покаже пълния си потенциал.

Така станаха ясни всичките осем тенисистки, които ще пристигнат в столицата ни за надпреварата, започваща на 30-и октомври в супермодерната "Арена Армеец".

Това са най-добрите шест състезателки извън Топ 8, спечелили титла от категория "Интернешънъл" през годината, както и поканените с "уайлд кард" Цветана Пиронкова и Мария Кириленко.


Ето и участничките в Турнира на шампионките:

1. Каролин Вожняцки (Дания)

2. Надя Петрова (Русия)

3. Роберта Винчи (Италия)

4. Кая Канепи (Естония)

5. Винъс Уилямс (САЩ)

6. Су-Вей Сие (Тайпе)

7. Цветана Пиронкова (БЪЛГАРИЯ)

8. Мария Кириленко (Русия)