Световният номер 1 в тениса Новак Джокович успя да се класира за финала на демонстративния турнир в Абу Даби.

Той се наложи над испанеца Давид Ферер, който е 5-и в световната ранглиста, с 6:0, 6:3 и безпроблемно стигна до заключителната част на турнира.

Мачът между двамата продължи малко повече от час, а Джокера демонстрира страхотна форма малко преди началото на Откритото първенство на Австралия.

В спор за трофея от демонстративната надпревара сърбинът ще се изправи срещу друг испанец - Николас Алмагро, който постигна страхотен обрат срещу Янко Типсаревич и го победи с 2:6, 7:6, 6:2.

Първият сет бе отличен за Джокович и той го взе без проблеми с 6:0, като не остави никакви шансове на своя опонент да реагира.

Във втория сет интрига също почти нямаше, тъй като Джокович тотално доминираше над своя противник и заслужено се поздрави и с успеха в мача.

Финалният двубой на турнира между Джокович и Алмагро ще се проведе утре от 15:00 часа българско време.

Тежката загуба на Давид Ферер в днешния мач пък може да бъде определена като голяма изненада, въпреки че срещу него бе Джокович. 

Испанецът бе навлязъл в добри игрови ритъм и е един от най-добрите тенисисти в световен мащаб, а и срещу него принципно се играе доста трудно.