Бившият номер 1 в световната ранглиста Роджър Федерер успя да си го върне на Хуан Мартин Дел Потро за загубения финал в Базел.

Ветеранът победи аржентинеца в 1/4-финалите на силния "Мастърс" от сериите 1000 в Париж, надвивайки го в три сета с 6:3, 4:6, 6:3.

Така Маестрото се класира за 1/2-финалната фаза на турнира, където ще срещне Новак Джокович.

С днешния успех Фед Експрес сложи и край на серията си от три поредни загуби от Дел По.

Първият сет изненада всички, тъй като Федерер демонстрира брилянтен тенис и напомни за най-добрите си дни.

Той надигра по категоричен начин аржентинеца, който от своя страна трябваше да се бори здраво за всяка спечелена точка.

Един пробив малко след началото на мача реши всичко в сета, в полза на швейцареца, който сервираше перфектно по време на него.

Вторият сет обаче бе за Дел Потро, който проби при 5:4, след като неговият съперник допусна няколко непредизвикани грешки.

Третата част обаче отиде в сметката на Фед Експрес, както и победата в мача.

Той проби на нула за 3:2, но Дел Потро върна веднага пробива и изравни за 3:3.

Федерер от своя страна обаче спечели следващите три гейма и по този начин взе мача.

Това е 43-а победа за Маестрото през този сезон.