Световният номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал прие философски отпадането си от турнира в Барселона, където имаше дълга доминация и спечели 8 поредни трофея.

Матадора бе спрян от своя сънародник и приятел Николас Алмагро на 1/4-финалите, макар че имаше аванс от сет, а освен това в третия сет водеше с пробив.

"Честно казано според мен играх по-добре от Нико в първите два сета, но просто не успях да се възползвам от възможностите, които се откриха пред мен", заяви Рафа на пресконференцията след мача.

"Във втория сет имах много възможности, които получих в моментите, в които владеех инициативата. Такъв обаче е спортът - понякога печелиш, но понякога губиш".

"Направих доста неочаквани грешки и загубих на нула моето подаване и то точно в момента, в който трябваше да сервирам в третия сет. Все пак обаче 41 поредни победи не е никак лошо постижение. Който иска да подобри рекорда ми на този турнир ще трябва да се потруди доста сериозно.

"Определено страдам след тази загуба, но трябва да продължа да се боря и да започна да мисля за турнира в Мадрид", завърши Рафа.